Newsy

Gdzie jest najbliższa toaleta? Lokalizację pokaże aplikacja

Newsy

telefon nawigacja

Lista ogólnodostępnych toalet - taka nowa funkcjonalność pojawiła się w popularnej aplikacji Warszawa 19115. Dzięki smartfonowi szybko można więc znaleźć potrzebne nam miejsce. W stolicy jest ich 360.

Wyszukiwarka toalet

W aplikacji Warszawa 19115 na smartfony dodano nową funkcjonalność. W menu usługi można znaleźć listę ogólnodostępnych toalet. Jak przekazał stołeczny ratusz, w całym mieście jest ich 360.

Poprzez zakładkę "Toalety" można sprawdzić ogólnodostępne toalety w mieście. Na mapie są zaznaczone zarówno toalety publiczne stacjonarne i przenośne, znajdujące się w obiektach użyteczności publicznej oraz udostępnione w obiektach prywatnych.

- Po kliknięciu w punkt na mapie wyświetla się dokładny adres toalety, godziny otwarcia, informacje o odpłatności (jeśli występuje), dostępnych przewijakach czy dostosowaniu obiektu dla osób niepełnosprawnych - wyjaśnił warszawski ratusz.

Gdzie jest toaleta?

Aplikacja wskazuje 360 lokalizacji. Toalety są np. w parkach, przy ciągach komunikacyjnych, w przejściach podziemnych, jak również na bulwarach oraz przy stacjach metra. Znajdują się także w bibliotekach, urzędach i domach kultury. Dodatkowo wskazane są automatyczne szalety dostępne w 22 punktach stolicy.

Toalety publiczne i automatyczne toalety przy skwerach zieleni są otwarte i serwisowane codziennie przez cały czas trwania epidemii. To samo dotyczy pomieszczeń sanitarnych na stacjach metra. Tam ekipy porządkowe na bieżąco dbają o czystość toalet i ich bezpieczne użytkowanie – stosują środki myjące i dezynfekujące.

- Dodatkowo toalety są udostępniane przez centra handlowe oraz niektóre lokale gastronomiczne. Obecnie ze względu na epidemię koronawirusa część obiektów może być niedostępna, np. w restauracjach - przypomniał stołeczny magistrat.

Niby przezroczyste, a jednak intymne. Nietypowe toalety publiczne w Tokio. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Aplikacja, która ma uzmysłowić, że toalety publiczne cały czas są potrzebne

Łazienka dla dwojga - jak urządzić?

Sennik: toaleta. Znaczenie i symbolika snu

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości