Jurek Owsiak podsumowuje 31. finał WOŚP. "Wygraliśmy ten temat"

Autor:
Maria
Czarniecka
Źródło:
businessinsider.com.pl

Choć aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wciąż trwają, Jurek Owsiak podał ile środków zebrano podczas tegorocznego finału. "Jeśli mielibyśmy zebrać tylko kwotę deklarowaną to już można powiedzieć, że finał przeszedł wspaniale" - przyznał.

31. finał WOŚP zebrana kwota

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała już 154 mln 606 tys. zł., ale to kwota, która wciąż rośnie. Nadal trwają internetowe aukcje, ostatnie kończą się 12 lutego. W licytacjach biorą również udział gwiazdy Dzień Dobry TVN, a więcej możesz przeczytać o tym TUTAJ.

31. finał WOŚP

31. Finał WOŚP - wejście 4.
31. Finał WOŚP - wejście 4.Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Ten finał poświęcony był sepsie i już teraz możemy powiedzieć, że wygraliśmy ten temat, ale oczywiście musimy poczekać, aż ukonstytuują się wszystkie pieniądze na naszym koncie. Zakończyliśmy nasz finał kwotą 154 mln 606 tys. 764 zł — powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej szef WOŚP Jurek Owsiak.

Dodał również, że finał przebiegł spokojnie. Policja odnotowała zaledwie kilka incydentów.

- Teraz będzie ogromne liczenie i czekamy na oficjalne potwierdzenie, ile zebraliśmy pieniędzy. Jeśli mielibyśmy zebrać tylko kwotę deklarowaną, to już można powiedzieć, że finał przeszedł wspaniale - podsumował Owsiak.

31. finał WOŚP

W 2022 WOŚP zebrał rekordowe 224,4 mln zł., wiele wskazuje na to, że w tym roku może paść kolejny rekord. Od początku działalności Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała 1,75 mld zł i kupiła ponad 70 tys. urządzeń. Tegoroczny finał wspierało 120 tys. wolontariuszy nie tylko w Polsce, ale i za granicą działających w ponad 1,6 tys. sztabów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło: businessinsider.com.pl

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZJCZAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości