Siostra Benia wywołała duży uśmiech na twarzach widzów, którzy w podzięce wyróżnili ją Pozytywką DDTVN. W wyborach na naszej stronie internetowej, siostra Benia uzyskała najwięcej głosów. W studiu odebrała nagrodę i opowiedziała o swojej pasji do teatru i pracy z młodzieżą.
Siostra Benia pochodzi z aktorskiej rodziny. Przed wstąpieniem do zakonu skończyła studia polonistyczne. Jej życie zmieniło się 19 lat temu, gdy wybrała powołanie klasztorne. Swoją pasję do teatru i aktorstwa postanowiła oddać Bogu. Obecnie pracuje w jednym z kłodzkich liceów jako katechetka i prowadzi grupę teatralną „Dzikie Koty”.
Zajęcia z siostrą Benią
Największą satysfakcję w pracy z młodzieżą daje siostrze Beni zaangażowanie jej uczniów. Bardzo ją cieszy, że pomimo licznych obowiązków wynikających z końca semestru, młodzież wciąż chętnie uczestniczy w próbach teatralnych. Prowadzone w szkole zajęcia są dla niej niezmiernie ważne. W czasie lekcji religii siostra Benia stosuje różne metody, ale największy nacisk kładzie na rozmowę. Zdaje sobie sprawę z tego, że szkolna katecheza jest szansą na poruszenie spraw wiary, dyskusję i dialog. W swojej pracy ma styczność z młodzieżą o bardzo różnych światopoglądach, często dopiero poszukującą swojej drogi.
Kocham swoją młodzież. Chciałabym podziękować ekipie Dzień Dobry TVN, Piotrkowi Wojtasikowi i wszystkim, którzy tworzyli ten materiał, bo jest cudowny. Mojej mamie i moim współsiostrom, które bardzo mnie wspierają. Mojej wspaniałej młodzieży, która tym żyje. Jestem z nich dumna. Dominikankom z Broniszewic, bo to one są moją inspiracją – wyznała siostra Benia.
Siostra Benia i jej uczniowie przygotowują obecnie przedstawienie teatralne. W planach mają również tournée po Krakowie i Nowym Sączu.
Zobacz: Siostra Benia. Laureatka pozytywki wybrana przez widzów
W grudniu nominacje do Pozytywki otrzymali:
1. Michał Milka - jako pierwsza osoba z zespołem Downa pracuje w gdańskim Urzędzie Miasta
Michał Milka ma 36 lat. Jest pierwszą osobą z zespołem Downa, która została zatrudniona w urzędzie miejskim w Gdańsku. Do obowiązków Michała należą prace biurowe, między innymi: układanie, segregowanie, archiwizowanie i przyjmowanie dokumentów. Jego obecność wpływa korzystnie na kolegów, z którymi pracuje.
2. Siostra Benia - zaraża ludzi swoją miłością do teatru
Niezwykła zakonnica, która kocha teatr, literaturę i dobre kino. Jest autorką bloga „Zakonnica bez przebrania”, dwóch powieści, kilku scenariuszy teatralnych, a nawet libretta musicalu. Planowała zrobić doktorat, ale porzuciła ten zamiar, gdy poczuła powołanie.
3. Mikołaj Rykowski- organizuje Wigilie dla samotnych
Wigilia dla 10 tysięcy samotnych i seniorów. "Zaczęło się od dodatkowego miejsca przy stole i zaproszenia sąsiada". Każdy jest zaproszony i każdy jest mile widziany.
4. Robert Bykowski- buduje dom dla polskiej rodziny z Kazachstanu
Pomógł rodzinie repatriantów sprowadzić się do Polski i buduje dla nich mały domek na własnej działce. Robert chciałby założyć fundację, która pomagałaby repatriantom z Kazachstanu w przyjeździe do Polski.
5. Katarzyna Klimiuk-Bibik - prowadzi rodzinę zastępczą dla dziewięciorga dzieci
Katarzyna Klimiuk-Bibik już jako mała dziewczynka podjęła decyzję, że chce pomagać innym dzieciom. W wieku 8 lat zgłosiła się do domu dziecka jako wolontariusz. Dziś prowadzi rodzinę zastępczą dla dziewięciorga dzieci.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz też:
Laureatem listopadowej Pozytywki został Paweł Ilecki!
Laureatem październikowej Pozytywki został Dawid Goszczycki!
Autor: Agata Polak
- 30 lat doświadczenia
- Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
- Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
- Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań