Najnowsze

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czego możemy się spodziewać?

Najnowsze

Autor:
Katarzyna
Oleksik
30. Finał WOŚP już jutro - Jerzy Owsiak
30. Finał WOŚP już jutro - Jerzy OwsiakDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Już w niedzielę, 30 stycznia, odbędzie się jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czego możemy się spodziewać? Które aukcje budzą największe emocje? Dowiecie się tego z naszej rozmowy z Jurkiem Owsiakiem.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku pieniądze zebrane podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, który wspomoże dziecięcą okulistykę.

- Potrzebny jest bardzo nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Potrzebny jest sprzęt, który będzie szybko diagnozował oczy dzieci i to od samego ich urodzenia. Potrzebny jest sprzęt taki, który będzie szybko mówił rodzicom, że należy już teraz skorzystać z wizyty u lekarza, ale także sprzęt, który będzie leczył na salach operacyjnych. To jest to, co mają dorośli. To jaskra, to jest zaćma, zez - mówił Jurek Owsiak.

Dzisiaj dzieci spędzają bardzo dużo czasu przed ekranem komputerów czy telefonów komórkowych. Do tego lekcje prowadzone są online. - Lekarze wyraźnie mówią: "róbcie przerwy", ale nie przerwy w nauce i teraz oglądamy sobie coś innego. Przerwy od patrzenia w ekran [...] - mówił Jurek Owsiak.

Poza zakupem nowoczesnego sprzętu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chce wyposażyć Centrum Zdrowia Dziecka w specjalną salę symulacyjną. - To jest bardzo drogi sprzęt, ale właśnie na takim sprzęcie będą się uczyli chirurdzy, w jaki sposób przeprowadzić operację [...] - dodał.

Aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Co roku Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszą aukcje. - [...] Obserwuję te aukcje, bo one są niesamowite, często bardzo piękne, bardzo kolekcjonerskie, wartościowe. Dzisiaj przeczytałam, że jest aukcja - można spędzić na sali operacyjnej czas. [...] Można być z lekarzami, chirurgami, z całym personelem [...] przez cały dzień - mówił Jurek Owsiak.

Co jeszcze można wylicytować? Które aukcje budzą największe emocje? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości