Jak uszyć ubranka dla pluszaków? To banalnie proste

Untitled design (8)
Źródło: Dzień Dobry TVN
Proszę państwa, oto miś. Ania szyje nie od dziś
Proszę państwa, oto miś. Ania szyje nie od dziś
Szyjemy ubranka dla misiów (napisy)
Szyjemy ubranka dla misiów (napisy)
Jak odkryć w dziecku pasję?
Jak odkryć w dziecku pasję?
Pytania naszych widzów do psycholożki dotyczące dzieci
Pytania naszych widzów do psycholożki dotyczące dzieci
Anna Machul zajmuje się szyciem oryginalnych zabawek. Jej zwierzaki podbijają cały świat. Trafiły już do Australii, Nowej Zelandii, Japonii czy Singapuru. Jak zaczęła się jej pasja, która stała się pomysłem na życie? Tego dowiesz się z reportażu Dzień Dobry TVN. Z kolei w naszym studiu gościliśmy Monikę Krawiec, właścicielkę marki odzieżowej, która pokazała, jak samodzielnie uszyć ubrania dla maskotek.

Szyje oryginalne zabawki

Anna Machul już w dzieciństwie była bardzo kreatywna i tworzyła swoje zabawki, bo nie miała ich zbyt wiele. Z biegiem lat hobby przekuła w biznes.

- Miałam zamówienie z Niemiec na kilka maskotek i potem się okazało, że ta dziewczyna robi im zdjęcia i zrobiła książkę dla dzieci - powiedziała Ania. - Też była para misiów ślubnych. One były w trochę innym stylu, takie małe misie. To było zamówienie na tort ślubny - dodała.

Mama Anny nauczyła ją ręcznie szyć. - Odkąd pamiętam, mama szyła. Robiła na drutach takie małe sweterki dla nas z zajączkami, z kolorowymi papużkami. I to moja mama właśnie mi pokazała. Możemy wziąć kilka szmatek, kilka materiałów i uszyć takie ubranka, jakie po prostu sobie wymyślimy. To mi otworzyło świat takiej kreatywności, że można sobie samemu stworzyć różne rzeczy - przyznała bohaterka reportażu.

Droga do szycia nie była jednak taka oczywista. Najpierw Ania nie skończyła trzech kierunków studiów: projektowania mody, biologii i bibliotekoznawstwa. W poszukiwaniu swojej drogi wyjechała do Szkocji, gdzie przez 10 lat pracowała w biurze.

- I tam zaczęłam właśnie szyć te zwierzaki. Po pracy moim takim zajęciem też do odstresowania się, było właśnie robienie na drutach, robienie na szydełku. Zaczęło się od pierwszej świnki, którą uszyłam i to mi zagrało gdzieś tam w duszy. To mi się podoba, chcę robić tego więcej. Chciałam robić je w ten sposób, żeby były trochę bardziej ekologiczne. Ubranka są też przerobione z tkanin second handów. Maskotki powstają z filcu, który jest przetworzony z plastikowych butelek - wyjaśniła Machul.

Dziś maskotki są dla Ani pracą i pasją w jednym. Tym samym jest jednocześnie poważną bizneswoman i dziecięcą marzycielką.

Jak uszyć ubranka dla pluszaków?

Monika Krawiec w Dzień Dobry TVN pokazała kilka prostych i szybkich trików na to, jak przygotować ubranka dla misiów bądź lalek.

- Potrzebujemy: za małe getry, a pewno każdy w domu ma skarpetki, które zgubiły już swoją parę, leginsy, koszulki, najlepiej z dzianiny, bo ona będzie się fajnie naciągać na naszych maskotkach. Mogą się przydać rolki tiulu, takie kupione w pasmanterii. Ewentualnie jakaś stara tiulowa spódniczka też świetnie się nada. Oczywiście musimy mieć też nożyczki, igły, no i nici - wskazała Monika.

Cały proces powstawania pięknych kreacji dla zabawek można zobaczyć w materiale wideo.

DD_20240130_Ubranka_REP_napisy
Szyjemy ubranka dla misiów (napisy)
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości