Włosy

Przeszczep włosów najlepszą metodą walki z łysieniem? "Efekty widoczne są już po pół roku od zabiegu"

Włosy

Łysienie to problem, z którym zmagają się mężczyźni niemal w każdym wieku. Jak zatrzymać wypadanie włosów? Czy przeszczep to najlepsze rozwiązanie? Zobaczcie, co do powiedzenia w tym temacie mają Łukasz Urbański, stylista fryzur, który przeszedł taki zabieg i Artur Kierach, lekarz trycholog.

Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep włosów?

Łukasz Urbański o włosach wie wszystko. W końcu jest jednym z najlepszych stylistów fryzur w Polsce. Niestety, jak wielu panów zmagał się z łysieniem. - Wstydziłem się tego, że tracę włosy. Maskowałem to czapkami. W pewnym momencie miałem ich aż dwieście - mówił w Dzień Dobry TVN.

Stylista przyznał, że minęło kilkanaście lat zanim decydował się na przeszczep włosów. - Próbowałem różnych metod. Niektóre faktycznie pomagały i hamowały wypadanie, ale na krótko i z biegiem lat problem się nasilał. W końcu nadszedł czas, kiedy nie dało się już tego dłużej ukrywać - mówił.

Jak wygląda przeszczep włosów? - Od kilku lat tego rodzaju zabiegi wykonuje się metodą F.U.E. Polega ona na pobieraniu każdego mieszka osobno z tzw. strefy bezpiecznej (boki i tył głowy). Podczas jednego zabiegu można pobrać ok. 2600 mieszków włosowych i to musi nam wystarczyć. Każdy jeden mieszek wyjmuje się pęsetą i przeszczepia w odpowiednie miejsce - mówił Artur Kierach, trycholog, specjalista w zakresie przeszczepu włosów.

Niestety zabieg jest długotrwały. Na jego przeprowadzenie lekarz może potrzebować co najmniej 6 godzin. Kiedy pojawiają się pierwsze efekty? - Zazwyczaj po pół roku. Wtedy zaczyna odrastać od 50 do 60 proc. włosów. Najlepsze efekty widoczne są po 10-12 miesiącach. Jeśli odtwarzane jest owłosienie na czubku głowy, trzeba poczekać nawet 14 miesięcy - mówił specjalista.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Warto podkreślić, że nie ma możliwości, aby przeszczep się nie przyjął. Pacjent otrzymuje swoją własną tkankę i odrzucenie nie jest możliwe. - Jeśli włos się nie przyjął najprawdopodobniej mieszek został uszkodzony lub był nieprawidłowo przechowywany - dodał trycholog.

Ile trzeb zapłacić za przeszczep włosów? - Jeszcze dziesięć lat temu trzeba było za niego zapłacić od 50-100 tysięcy złotych. Dzisiaj te ceny są dużo niższe i wahają się od 7 do 29 tysięcy złotych - dodał specjalista.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Macierzyństwo w Turcji inne niż w Polsce? "Kobieta przez okres połogu nie może wychodzić z dzieckiem z domu"

Hanna Lis tęskni za podróżami: "Jestem nomadem". Dziennikarka zdradziła, jakie miasto kocha najbardziej

Baby shower Anny Starmach. "Nigdy nie zapomnę tych emocji, wzruszeń i uciekających balonów"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości