wypadanie włosów

  Wiele osób cierpi z powodu nadmiernego wypadania włosów. To problem szczególnie dla kobiet, które uwielbiają mieć ładne uczesania. Jak temu zaradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział stylista fryzur, Łukasz Szymczak.

  Jade Smith podzieliła się z fanami informacją, że choruje na łysienie plackowate. Aktorka zdecydowała się w związku z tym na ogolenie głowy. O tym, czy jest to częsty problem wśród kobiet, opowiedziała w Dzień Dobry TVN Magdalena Szymczak, psycholog i trycholog.

  Zakrywanie niedoskonałości twarzy za pomocą kosmetyków jest normą. Słyszeliście jednak o patencie na przerzedzające się włosy? Jak się okazuje, za pomocą trzech rzeczy, które mamy w kosmetyczce, możemy tak wymodelować fryzurę, by wyglądała na bardziej gęstą.

  Po infekcji COVID-19 następuje bardzo gwałtowne i nasilone wypadanie włosów. Problem ten wywołuje negatywne skutki emocjonalne u pacjentów, poczucie lęku, które mogą dalej prowadzić nawet do zaburzeń depresyjnych. Na czym polega terapia mająca na celu powstrzymanie wypadania włosów?

  Sen o wypadaniu włosów bliżej ma do koszmaru niż czegoś przyjemnego. Zazwyczaj ostrzega, przygotowuje nas na trudne zdarzenie. Jednak sennik opisuje wypadające włosy dużo szerzej i każe zwracać uwagę na wszystkie szczegóły. Co oznacza sen o wypadających włosach?

  Ludzki włos to skarbnica wiedzy. Wiedzieliście, że to właśnie na podstawie małych kosmyków możemy dowiedzieć się nieco więcej o stanie naszego zdrowia? Co mówią o nas włosy? O czym może świadczyć ich wypadanie i jak zadbać o ich dobrą kondycję? Na te pytania odpowiedziała Magdalena Szymczak, psycholog, trycholog.

  Łysienie to problem, z którym zmagają się mężczyźni niemal w każdym wieku. Jak zatrzymać wypadanie włosów? Czy przeszczep to najlepsze rozwiązanie? Zobaczcie, co do powiedzenia w tym temacie mają Łukasz Urbański, stylista fryzur, który przeszedł taki zabieg i Artur Kierach, lekarz trycholog.

  Kilka miesięcy temu córka Kasi Kowalskiej borykała się z poważną chorobą. Choć początkowo media podawały, że zaraziła się koronawirusem, okazało się to inną dolegliwością. W jej wyniku Ola straciła długie włosy. Teraz pokazała, jak wyglądała jej zdumiewająca metamorfoza.

  Kiedy zaczynają wypadać nam włosy, sięgamy po różnego rodzaju suplementy diety. Okazuje się, że czasami wystarczy wzbogacić naszą dietę o niektóre składniki odżywcze, by nasze włosy odzyskały swój dawny blask i zaczęły rosnąć. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Szymczak psychotrycholog, która podpowiedziała nam, co jeść, by mieć piękne i gęste włosy.

  Z przedwczesnym wypadaniem włosów zmaga się ok. 60 proc. mężczyzn w Polsce. Ale jest dla nich ratunek. Innowacyjną metodę przeszczepu włosów z wykorzystaniem robota sprowadził ze Stanów Zjednoczonych do Polski chirurg plastyk dr Grzegorz Turowski. O jej skuteczności powiedział w Dzień Dobry TVN.

  Wiele osób, głównie mężczyzn przeżywa fakt, że zaczyna im się przerzedzać czupryna. Ratunkiem dla niektórych jest mezoterapia skóry głowy. Komu można ją polecić? Jak wykonywany jest zabieg? Jakie są powody wypadania włosów? Jak latem dbać o włosy i skórę głowy? O tym gość Dzień Dobry TVN dermatolog dr med. Maria Noszczyk.

  Podobno włosy zachowują pamięć tego, co jemy i pijemy. Włos wiele mówi o naszym zdrowiu. Co wpływa na kondycję włosów - kosmetyki, które stosujemy do ich pielęgnacji czy może nawyki żywieniowe? Jak się bada włosy? Dlaczego włosy wypadają i stają się coraz słabsze? O tym w Dzień Dobry TVN trycholog Izabela Szymczak oraz prowadzący program "Ostre cięcie" w TTV - Tomasz Schmidt i Andrzej Wierzbicki.

  Problem łysienia spędza sen z powiek nie tylko mężczyznom, ale także kobietom. W Dzień Dobry TVN doktor Izabela Tilszer - specjalistka medycyny estetycznej powiedziała o przyczynach wypadania włosów oraz najnowszych metodach leczenia łysienia.