wypadanie włosów

  wypadanie włosów

  Ludzki włos to skarbnica wiedzy. Wiedzieliście, że to właśnie na podstawie małych kosmyków możemy dowiedzieć się nieco więcej o stanie naszego zdrowia? Co mówią o nas włosy? O czym może świadczyć ich wypadanie i jak zadbać o ich dobrą kondycję? Na te pytania odpowiedziała Magdalena Szymczak, psycholog, trycholog.

  Kiedy zaczynają wypadać nam włosy, sięgamy po różnego rodzaju suplementy diety. Okazuje się, że czasami wystarczy wzbogacić naszą dietę o niektóre składniki odżywcze, by nasze włosy odzyskały swój dawny blask i zaczęły rosnąć. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Szymczak psychotrycholog, która podpowiedziała nam, co jeść, by mieć piękne i gęste włosy.

  Z przedwczesnym wypadaniem włosów zmaga się ok. 60 proc. mężczyzn w Polsce. Ale jest dla nich ratunek. Innowacyjną metodę przeszczepu włosów z wykorzystaniem robota sprowadził ze Stanów Zjednoczonych do Polski chirurg plastyk dr Grzegorz Turowski. O jej skuteczności powiedział w Dzień Dobry TVN.

  Wiele osób, głównie mężczyzn przeżywa fakt, że zaczyna im się przerzedzać czupryna. Ratunkiem dla niektórych jest mezoterapia skóry głowy. Komu można ją polecić? Jak wykonywany jest zabieg? Jakie są powody wypadania włosów? Jak latem dbać o włosy i skórę głowy? O tym gość Dzień Dobry TVN dermatolog dr med. Maria Noszczyk.

  Podobno włosy zachowują pamięć tego, co jemy i pijemy. Włos wiele mówi o naszym zdrowiu. Co wpływa na kondycję włosów - kosmetyki, które stosujemy do ich pielęgnacji czy może nawyki żywieniowe? Jak się bada włosy? Dlaczego włosy wypadają i stają się coraz słabsze? O tym w Dzień Dobry TVN trycholog Izabela Szymczak oraz prowadzący program "Ostre cięcie" w TTV - Tomasz Schmidt i Andrzej Wierzbicki.

  Problem łysienia spędza sen z powiek nie tylko mężczyznom, ale także kobietom. W Dzień Dobry TVN doktor Izabela Tilszer - specjalistka medycyny estetycznej powiedziała o przyczynach wypadania włosów oraz najnowszych metodach leczenia łysienia.