Jak poradzić sobie z przerzedzającymi się włosami? Fryzjer zdradził kilka trików

Łukasz Szymczak, Bogumiła Szymczak
Źródło: Dzień Dobry TVN
SOS dla przerzedzających się włosów
SOS dla przerzedzających się włosów
Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?
Włos im z głowy nie spadnie, choć bywało różnie
Włos im z głowy nie spadnie, choć bywało różnie
Siwe włosy dla kobiet w każdym wieku
Siwe włosy dla kobiet w każdym wieku
SOS dla włosów
SOS dla włosów
Jak wybrać idealną prostownicę do włosów?
Jak wybrać idealną prostownicę do włosów?
Wiele osób cierpi z powodu nadmiernego wypadania włosów. To problem szczególnie dla kobiet, które uwielbiają mieć ładne uczesania. Jak temu zaradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział stylista fryzur, Łukasz Szymczak.

Wypadanie włosów - powody

Praktycznie każdy doświadcza procesu nadmiernego wypadania włosów w trakcie swojego życia. O ile przerzedzanie się ich w późniejszym wieku jest zjawiskiem naturalnym, o tyle gdy jesteśmy młodsi i pełni sił powinno budzić obawy. Może to być bowiem oznaka choroby lub niedoborów witamin i składników odżywczych. Z czego wynika wypadanie włosów?

- To kwestia hormonów. Kobiety w wieku dojrzałym zaczynają tracić linię włosów. Ona zaczyna się zacierać, a włosy tracą swoją gęstość. (...) U młodszych kobiet to też styl życia, niezdrowe odżywianie. Często zapominamy o suplementacji i witaminach. (...) Powodów jest dużo. Przede wszystkim jest stres - ma bardzo duże znaczenie w życiu codziennym - mówił Łukasz Szymczak w Dzień Dobry TVN.

Sposoby na przerzedzone włosy

Aby przeciwdziałać wypadaniu włosów, warto wprowadzić zdrowy styl życia, dietę, odpowiednie nawodnienie organizmu, a także wykonywać chociaż drobną aktywność fizyczną. Jeżeli problem jest znaczący, to przede wszystkim należy się udać do trychologa na badania, żeby sprawdzić stan zdrowia i poziom hormonów.

Fryzjer z kolei może sprawić, że kłopotliwe miejsca na skórze głowy nie będą widoczne. Specjalista doradził, że gdy przerzedzenia pojawiają się na linii włosów, można ściąć grzywkę - wówczas newralgiczne miejsca nie będą się odkrywały. Natomiast jeżeli przerzedzenia występują na czubku głowy, warto pocieniować fryzurę.

- Nie robimy tapirów - uszkadzamy wtedy swoje włosy. Bardzo często jest tak, że jak tapirujemy delikatne włosy, to one zaczynają się wykruszać - ostrzegł Łukasz Szymczak w naszym programie.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości