Włosy

Mają najdłuższe włosy w Polsce. Poznajcie polskie Roszpunki

Włosy

Aktualizacja:

Małgorzata, Sara i Jessica nigdy radykalnie nie ścinały swoich pięknych włosów i dlatego dziś, jako dorosłe kobiety, mogą pochwalić się najdłuższymi w Polsce. Jakiej pracy wymaga posiadanie tak długich włosów – ile zajmuje ich czesanie, mycie czy układanie? Dlaczego włosy są dla nich tak ważne? O tym polskie Roszpunki opowiadały w naszym programie.

Polki o najdłuższych włosach

Mierząca 163 cm wzrostu Sara Banaś ma włosy o długości 170 cm . Hoduje je od dziecka i nie wie, co to znaczy mieć krótką fryzurę. Ostatni raz ścinała włosy w przedszkolu.

Jak każda mała dziewczynka chciałam być księżniczką i zaczęłam od włosów

- wspomina Sara.

Gdy włosy jej przeszkadzają, chowa je w kieszeni. Kiedy siada czy kuca, odruchowo zbiera je do przodu, żeby ich nie przyciąć. Myje je raz w tygodniu. Najdłużej zajmuje jej rozczesywanie po kąpieli, które trwa co najmniej 30 minut. Potem naturalne suszenie i koniecznie szczotka z naturalnego włosia.

Sara utożsamia się ze swoimi włosami i nie potrafiłaby się z nimi rozstać. Na co dzień chodzi w warkoczu czy koku - ze względu na długość opcje są ograniczone.

Polskie Roszpunki

Małgorzata Kulczyk przez media została okrzyknięta polską Roszpunką. Na co dzień mieszka w Londynie, gdzie kończy informatykę.

Jej włosy mierzą 160 cm i są długie właściwie od momentu, kiedy Gosia ukończyła kilka lat.

Kiedy były do kolan, w gorszej kondycji, po słońcu i słonej wodzie chciałam je ściąć. Ale wtedy powiedziałam; 'nie poddam się'

- opowiada Małgorzata.

Wtedy też zaczęła dbać o włosy, ale nie robi tego przesadnie. Suszy je suszarką, a rozczesywanie wcale nie trwa godzinami.

Najlepiej przed pójściem spać związać w warkocz, dlatego potem są pofalowane

- mówi Małgorzata Kulczyk.

Jak sprawić by włosy były piękne i długie?

Jessica Bigus ma naturalnego koloru włosy o długości 120 cm . Nigdy ich znacznie nie skracała, od dziecka po prostu rosły. Chwali się nimi w mediach społecznościowych, gdzie zgromadziła już ponad 10 tys. obserwatorów. Chętne dzieli się z nimi tajnikami dotyczącymi pielęgnacji.

Jestem fanką naturalnego stylu dbania o włosy . Zamiast do drogerii często wybieram się do własnej kuchni i wybieram oleje różnego rodzaju, moim ulubionym jest kokosowy, moje włosy lubią też oliwę z oliwek. Przyzwyczaiłam się do tej pielęgnacji, nawet nie dostrzegam, ile czasu to zajmuje

- podkreśla Jessica.

Włosy myje co trzy dni, czesze je tylko szczotką z naturalnego włosia, najchętniej dzika. Jej ostatnim odkryciem jest ocet jabłkowy do płukania, to właśnie po nim ma piękną błyszcząca fryzurę.

Zobacz też:

Lepiej w krótkich czy w długich włosach? Zobacz, jak to sprawdzić

Jak zrobić fale i loki z sesji "Top Model"? Poznaj tajniki pracy stylistów na planie programu

Jak zagęścić włosy domowymi sposobami?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości