piękne włosy

  piękne włosy

  Szampon do włosów kręconych to wyjątkowy produkt, tak jak wyjątkowe są włosy, do których został przeznaczony. Loki wywołują zazdrość u kobiet z włosami prostymi jak drut, natomiast kobiety te często nie zdają sobie sprawy, jak wielkiej pielęgnacji wymaga każdy kosmyk. Bez niej zamiast pięknej fali loków tworzy się jeden wielki nieestetyczny puch. Zapobiec temu może odpowiedni szampon do kręconych włosów.

  Wśród naturalnych kosmetyków maseczka z jajka na włosy należy do tych najtańszych i najłatwiejszych w przygotowaniu. Białko i żółtko na włosy działają wszechstronnie – regenerują i nawilżą ich strukturę, a jednocześnie pomagają oczyścić skórę głowy z łupieżu.

  Jak używać suchego szamponu i nie zniszczyć sobie włosów? Przede wszystkim należy pamiętać, że ten cudowny wynalazek to wyłącznie sposób na odświeżenie włosów. Suchy szampon to doraźna alternatywa dla tradycyjnego mycia włosów i skóry głowy, ponieważ jedynie chwilowo neutralizuje znajdujące się na nich zanieczyszczenia.

  Fryzura paź to sięgające linii brody, lekko wycieniowane włosy. Takie cięcie, nazywane też bobem, znane było już średniowieczu, kiedy w podobny sposób czesali się giermkowie. Z czasem paź wszedł na salony, a później był lansowany przez największe gwiazdy, m.in. Marlenę Dietrich. Dzisiaj strzyżenie na pazia przejawia się w licznych fantazjach fryzjerskich, różniących się wykończeniem. Komu pasuje fryzura na pazia? Jak stylizować pazia?

  Samodzielne obcinanie włosów może być wyzwaniem lub wspaniałą przygodą. Czasem wystarczą jedynie dobre nożyczki i odrobina kreatywności, aby samemu wyczarować zupełnie nową fryzurę. Jak samodzielnie podciąć i skrócić włosy? Oto najlepsze fryzjerskie triki.

  Małgorzata, Sara i Jessica nigdy radykalnie nie ścinały swoich pięknych włosów i dlatego dziś, jako dorosłe kobiety, mogą pochwalić się najdłuższymi w Polsce. Jakiej pracy wymaga posiadanie tak długich włosów – ile zajmuje ich czesanie, mycie czy układanie? Dlaczego włosy są dla nich tak ważne? O tym polskie Roszpunki opowiadały w naszym programie.

  Kiedy zaczynają wypadać nam włosy, sięgamy po różnego rodzaju suplementy diety. Okazuje się, że czasami wystarczy wzbogacić naszą dietę o niektóre składniki odżywcze, by nasze włosy odzyskały swój dawny blask i zaczęły rosnąć. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Szymczak psychotrycholog, która podpowiedziała nam, co jeść, by mieć piękne i gęste włosy.