Moda i Uroda

Świąteczny makijaż na rok 2021 - jak go zrobić krok po kroku? "Delikatne oko i akcent na usta".

Moda i Uroda

Autor:
Daria
Pacańska
Idealny makijaż na święta

Jak wykonać makijaż idealny na święta? Pokazywała to w Dzień Dobry TVN makijażystka Ewelina Krasoń. Zaproponowała klasykę z odrobiną blasku. Nie zabrakło ponadczasowego akcentu, czyli czerwonej szminki.

Makijaż świąteczny 2021 - pielęgnacja to podstawa

Pandemia to okres, w którym mamy niewiele okazji do wyjść i ubrania się w elegancki sposób. Dlatego jeśli nawet spędzamy święta w gronie najbliższych osób, warto poświęcić nieco więcej czasu i wyglądać elegancko. Ewelina Krasoń proponuje wykonać klasyczny makijaż, ale rozświetlić cerę i dodać czerwoną pomadkę.

- Ja bym zaczęła makijaż świąteczny od dobrej pielęgnacji, czyli peeling enzymatyczny czy maseczka. Położyć sobie to dzień przed a nawet tego samego dnia w Wigilię i dopiero zacząć wtedy makijaż - podkreśliła makijażystka.

Po pielęgnacji można nałożyć podkład o przedłużonej trwałości, który sprawdzi się na nawilżonej skórze.

Tajniki makijażu

Jak odmłodzić skórę makijażem?
Jak odmłodzić skórę makijażem?Dzień Dobry TVN/x-news
wideo 2/3

Makijaż świąteczny 2021 - prosty, ale efektowny

W trakcie wykonywania makijażu świątecznego warto korzystać z trików specjalistów, które pozwolą wykonać nam prosty, klasyczny, ale niezwykle efektowny make up. Okazuje się także, że nie potrzebujemy wielu produktów.

- Mogę wam zdradzić taki trik, tego samego brązera użyłam na policzki, ale też na powieki. Cała powieka jest wymodelowana brązerem. To jest fajny kosmetyk, nie potrzebujemy dodatkowych cieni. Wystarczy dobrze dobrany brązer, nakładamy go ponad załamanie. Wytuszowane rzęsy, ale też fajny kosmetyk, który będzie fajnie wyglądać w świetle świec, czyli pigmenty - pokazywała w Dzień Dobry TVN Ewelina Krasoń.

Takie pigmenty posiadają brokat, który zamieni klasyczny makijaż w ten wieczorowy.

- Generalnie postawiłam na delikatne oko, ale też akcent na usta. Wigilia i święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z kolorem czerwonym, więc zaproponuję czerwoną pomadkę. Żeby przygotować usta pod nią, żeby się dobrze trzymała, nakładam odrobinę podkładu - tłumaczyła ekspertka.

Warto użyć konturówki do zaznaczenia linii ust oraz odpowiednio dobrać odcień czerwieni, bo to pomoże nam podbić biel zębów.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości