Moda i Uroda

Kobieta trans na przełomowej okładce Playboya. "Jesteśmy nastawieni na wolność seksualną"

Moda i Uroda

Aktualizacja:
modelka transgender na okładce Playboy Mexico

Choć "Playboy" w Polsce nie jest już wydawany, na świecie magazyn ma się jeszcze całkiem dobrze i cieszy się ogromną popularnością. Kobiety zdobiące okładki pisma stają się gwiazdami, a panowie kolekcjonują poszczególne wydania. Niektóre z nich przechodziły do historii. Teraz do tego grona dołączył najnowszy numer "Playboy Mexico". Po raz pierwszy bowiem magazyn pokazał na okładce kobietę trans.

Historyczna okładka "Playboya"

Na świecie "Playboy" jest znany od 1953 roku. W przeciągu swojego istnienia niejednokrotnie był orędownikiem niedostatecznie reprezentowanych społeczności. Poszczególne wydania magazynu pokazywały kobiety o każdym kolorze skóry, niepełnosprawne, na długo przed tym, zanim społeczeństwo zaczęło je akceptować. Niektóre okładki wywoływały nawet takie kontrowersje, że uznawano je za "wyprzedzające swoje czasy". Często były ściągane oraz wyrzucane z półek sklepowych.

Teraz okładka meksykańskiego "Playboya" wywołała równie wielkie zamieszanie. Po raz pierwszy pokazano bowiem na niej kobietę trans. Magazyn wydał oświadczenie:

Po raz pierwszy w historii "Playboy Mexico" kobieta trans pojawia się na okładce, demonstrując, że nasza marka jest nastawiona na wolność seksualną we wszystkich jej wymiarach.

"Playboy Mexico" zaprezentował fotografię modelki na Instagramie, gdzie we wpisie odniósł się również do sytuacji w Meksyku. Pismo ma bowiem nadzieję, że wesprze bitwę o otwartość i różnorodność, które toczą się w całym kraju. Oprócz zerwania ze stereotypami płci, magazyn chce być kamieniem milowym w społeczności LGBTQ.

"Playboy Mexico" jest oddany otwartości i różnorodności, o które codziennie walczymy w tym kraju. Marka była historycznie wyróżniana, ponieważ przyjemność jest korzyścią dla wszystkich ludzi, niezależnie od płci, orientacji seksualnej czy rasy

- napisali po hiszpańsku na Instagramie.

Kim jest modelka trans na okładce meksykańskiego "Playboya"?

27-letnia Victoria Volkova urodziła się w stanie Querétaro w środkowym Meksyku. Ma na Instagramie 920 tys. obserwujących. Ponadto prowadzi kanał na YouTube, który śledzi ponad 1,2 mln osób . Opowiada tam o urodzie, makijażu, stylu życia i modzie, a także o swoich doświadczeniach, dotyczących bycia osobą trans w Meksyku. Jest aktywistką LGBTQ+. Ma nadzieję, że ta okładka zaciekawi Meksykanów i zwróci ich uwagę na to, z czym muszą mierzyć się osoby transseksualne w ich kraju . Chce, by w Meksyku panowała większa tolerancja. By każdy mógł żyć godnie i być szanowanym.

Ta okładka celebruje różne sposoby bycia kobietą, różne sposoby bycia piękną, różne sposoby odkrywania ich zmysłowości i czerpania przyjemności z tego procesu

- napisała modelka na swoim Instagramie.

Dodała także, że był czas, iż nie akceptowała swojego wyglądu i musiała wiele przejść, by to się zmieniło.

Przez długi czas nienawidziłam swojego ciała i nienawidziłam być transpłciową kobietą, ponieważ myślałam, że to właśnie czyni mnie mniej wartościową osobą, mniej zasługującą na miłość, mniej "normalną"

- wyznała bohaterka okładki "Playboy Mexico".

Podpowiedziała również osobom, które borykają się z podobnymi problemami, żeby pokonały swoje niedoskonałości, bo to właśnie one sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi.

Zaakceptuj swoje niedoskonałości i powiedz im, że dziękujesz za uczynienie Cię tak wyjątkowym i tak odmiennym. Kiedy to zrobisz, dowiesz się, że to, za co ludzie dokuczali Ci w szkole, po latach sprawi, że będziesz się wyróżniać na tle innych

- dodała Victoria Volkova.

74-letnia Dolly Parton prowadzi rozmowy na temat nowej sesji w "Playboyu". Od jej okładki minęło ponad 40 lat. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości