Pielęgnacja twarzy i ciała

Wosk, pasta cukrowa, depilator czy laser. Która metoda depilacji jest najlepsza?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Niektórzy golą się codziennie maszynką, inni wybierają bardziej profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym. O tym, jakie efekty dają popularne metody depilacji i ile kosztują, porozmawialiśmy z kosmetyczką Anetą Suchowierską.

Różne rodzaje depilacji – co wybrać?

Depilacja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Bez względu na to, jaki rodzaj wybierzesz, musi być dostosowana do rodzaju skóry, tak by uniknąć zaczerwieniania czy bolących krostek. Kosmetyczka Aneta Suchowierska opowiedziała o najpopularniejszych metodach na pozbycie się zbędnego owłosienia.

Jak długo będziemy cieszyć się efektami? Lepsza depilacja w domu, czy w salonie? Ile nas to będzie kosztować?

Depilacja maszynką

Maszynka to najpopularniejsza i najtańsza (3-5 zł) metoda depilacji. Jej efekty są krótkotrwałe i zależą od konkretnej osoby. Jedne muszą golić się codziennie, innym metoda ta wystarcza nawet na trzy dni. Maszynka jedynie ścina włos, więc robi się on mocniejszy i bardzo ostry.

Depilacja kremem

Krem do depilacji rozpuszcza wiązania kreatynowe we włoskach, które zaczynają się łamać. Łopatką jesteśmy w stanie zebrać specyfik razem z ukruszonymi włoskami. Metoda jest o kilka dni trwalsza niż depilacja maszynką. Włosy po odrośnięciu są już słabsze. Krem kosztuje w drogerii kilkanaście złotych.

Depilacja depilatorem

Do depilatora musimy mieć zapuszczone włoski, tak by pęsety miały jak je chwycić. Urządzenie wyrywa także cebulkę, dzięki czemu gładką skorą możemy cieszyć się przez dłuższy czas, do czterech tygodni. Koszt depilatora waha się między 100 a 400 zł.

Depilacja woskiem

W domu możemy wykonać depilację przy użyciu plastrów z woskiem. To jedna z bardziej skutecznych metod usuwania włosów z ciała. Efekt utrzymuje się nawet miesiąc, a opakowanie plastrów kosztuje ok. 10-20 zł. Co ważne, przed zabiegiem zasypujemy skórę talkiem. Należy pamiętać, by zrywać plaster pod włos.

W gabinecie kosmetycznym włoski usuwa się przy użyciu płynnego wosku naturalnego. Nakłada się go na wybrane miejsce, czeka, aż zastygnie, przykleja plaster, a następnie odrywa razem z włoskami i ich cebulkami. Zabieg wystarczy powtarzać co 5 tygodni. Koszt depilacji pach to 30-60 zł.

Depilacja pastą cukrową

Najbardziej naturalna metoda depilacji. Jednak lepiej wykonać zabieg w gabinecie kosmetycznym, ponieważ jest bardzo pracochłonny, a żeby przyniósł oczekiwany skutek, wymaga dużego doświadczenia.

Kosmetyczka rozgrzewa porcję masy cukrowej w dłoniach i rozciąga równomiernie na skórze w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Dzięki temu lepiej wklejają się w pastę.

Efekt gładkiej skóry utrzymuje się do pięciu tygodni, zabieg kosztuje 50-80 zł.

Depilacja laserem

Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczną metodą usuwania zbędnego owłosienia, jej efekty utrzymują się nawet do kilku lat. Wiązka światła przenika przez skórę i niszczy znajdujące się w niej mieszki włosowe. Laser polecany jest szczególnie tym, którzy mają ciemne, gęste i mocne włosy. Jest dobrym rozwiązaniem także wtedy, kiedy odrastają na tyle szybko, że inne metody trzeba bardzo często powtarzać. Koszt zabiegu (pachy) to nawet 400 zł.

Zobacz też:

Depilacja intymna kobiet i mężczyzn. Mechaniczna, woskiem, laserowa, chemiczna

Jak uniknąć "truskawkowych nóg"? Bezpieczna depilacja w wakacje na wiele sposobów

Depilacja brazylijska bikini sposobem na gładką skórę bez podrażnień przez wiele tygodni

Zobacz video: Katy Perry przyznała, że od kiedy urodziła dziecko, przestała depilować nogi

Pozostałe wiadomości