Peeling fenolowy odejmuje nawet 20 lat. "Jest to przerażające"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Peeling fenolowy - nie rób tego w domu
Peeling fenolowy - nie rób tego w domu
Jak zadbać o dłonie zimą?
Jak zadbać o dłonie zimą?
FaceBoom - Skóra pełna blasku
FaceBoom - Skóra pełna blasku
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnie
Peeling fenolowy to jedna z form pielęgnacji skóry, która zyskała sławę wśród internautek. Kobiety wymieniają się opiniami na temat tego zabiegu, a na niektórych portalach można kupić produkty niezbędne do tego, by nakładać substancję samodzielnie w domu. Czy to bezpieczne rozwiązanie? W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z dermatologiem Marcinem Ambroziakiem oraz z kosmetolożką Izabelą Szymbor.

Peeling fenolowy - czy jest bezpieczny?

Obecni w studiu Dzień Dobry TVN eksperci wyrazili duże zaniepokojenie tym, że w Internecie panuje niebezpieczna moda na samodzielne wykonywanie peelingu fenolowego w domu. - Jest to przerażające, że doszło do sytuacji, że peeling fenolowy miałby być wykonywany w takich warunkach. Absolutnie nie - zaznaczyła kosmetolożka Izabela Szymbor.

- Złuszczania, czyli peelingi, to jest nałożenie substancji chemicznej, która spowoduje odwarstwienie części skóry - wyjaśnił dermatolog Marcin Ambroziak. - Im głębiej penetruje dany peeling, tym jest mocniejszy. Fenol jest królem w tym wszystkim. (...) W sposób chemiczny spala skórę. Tam dochodzi do rozpływnej martwicy - dodał lekarz.

Specjalista przestrzegł, że skóra po bezpośredniej styczności z fenolem bardzo źle wygląda w trakcie gojenia, a sama substancja może prowadzić do powstawania ogólnoustrojowych objawów toksycznych.

Efekty po użyciu peelingu fenolowego

Substancja nazywana fenolem dostępna jest na czarnym rynku, ale można ją kupić również w niektórych hurtowniach chemicznych. Osoby, które decydują się na użycie jej podczas drastycznego zabiegu, zwykle zachęcone są spektakularnymi efektami.

- Odejmujemy sobie takim zabiegiem nawet 15-20 lat. Robi absolutną robotę, natomiast w rękach wykwalifikowanego personelu - stwierdziła Izabela Szymbor. Dermatolog Marcin Ambroziak przekonuje jednak, że jest to niebezpieczne założenie, ponieważ za pomocą tej substancji doprowadzamy do trwałych zmian w strukturze skóry.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości