Co to jest mikrodermabrazja diamentowa? Jakie efekty daje zabieg?

mikrodermabrazja diamentowa
STRELCIUC/Getty Images
Źródło: iStockphoto

Mikrodermabrazja diamentowa to delikatna, a zarazem skuteczna metoda w walce z niedoskonałościami skóry. Jej specjalna diamentowa głowica dokładnie oczyszcza naskórek i ściera zanieczyszczenia. Zabieg jest na tyle nieinwazyjny, że mikrodermabrazja diamentowa w ciąży jest bezpieczna.

Mikrodermabrazja diamentowa pomaga usuwać zmiany trądzikowe, delikatne zmarszczki i przebarwienia. Ziarna diamentu złuszczają skórę na różnej głębokości, dlatego jest ona skuteczna niezależnie od typu cery. Efekty mikrodermabrazji diamentowej są widoczne już po pierwszej serii.

Co to jest mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa to forma peelingu mechanicznego. Najważniejszy jest w niej proces oczyszczania – specjalistyczna głowica pokryta kryształkami diamentu delikatnie ściera naskórek i odsłania piękną, świeżą warstwę skóry. Dzięki możliwości dostosowania głębokości czyszczenia (różna wielkość kryształów czy średnica głowicy) zabieg można z łatwością dostosować do typu cery i uzyskania określonych rezultatów. Diamentowa mikrodermabrazja zwiększa produkcję nowych, odświeżonych już komórek, dzięki którym skóra wygląda młodziej i zdrowiej.

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem, który można stosować na różnych typach skóry – tłustej, mieszanej, trądzikowej, a nawet bardziej wrażliwej. Delikatne oczyszczanie z pomocą naturalnego surowca sprawia, że mikrodermabrazja diamentowa w ciąży (poza ogólnymi przeciwwskazaniami) jest bezpieczna i nie powinna powodować żadnych negatywnych skutków.

Mikrodermabrazja diamentowa – efekty

Jeżeli chodzi o skuteczność, jaką uzyskuje mikrodermabrazja diamentowa, efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Z powierzchni skóry znikają łagodne zmarszczki i blizny. Naskórek jest dotleniony i oczyszczony z zaskórników. Mikrodermabrazja diamentowa sprawia, że zmiany trądzikowe na skórze są mało widoczne. Zabieg zmniejsza też rozstępy czy oznaki cellulitu. Diamentowa głowica, wyrównując powierzchnię naskórka i odsłaniając jego nową warstwę, pozwala pozbyć się przebarwień, wyrównując tym samym koloryt skóry. Oczyszczanie za pomocą mikrodermabrazji sprawia, że składniki odżywcze lepiej przenikają przez warstwę rogową, przez co ich działanie jest o wiele bardziej skuteczniejsze.

Dla wzmocnienia efektów mikrodermabrazji można łączyć ją z innymi zabiegami, które pielęgnują skórę aktywnymi substancjami. Dogłębnie oczyszczona powierzchnia naskórka będzie bardziej podatna na odżywienie i odmłodzenie.

Mikrodermabrazja diamentowa – opis zabiegu

Sam zabieg nie trwa długo (do 30 min) i zależy od wielkości powierzchni poddawanej oczyszczaniu. Tydzień przed mikrodermabrazją diamentową należy zrezygnować z depilacji i peelingów mogących wywołać podrażnienia. Ważna jest też konsultacja ze specjalistą, który upewni się, że można przeprowadzić zabieg.

Pierwszy etap mikrodermabrazji diamentowej to oczyszczenie skóry z makijażu i nadmiaru sebum, następnie wykonywany jest masaż pobudzający krążenie. Kolejny krok to usunięcie martwego naskórka za pomocą głowicy, która pod wpływem ciśnienia i drobinek diamentowych delikatnie ściera skórę. Istnieje możliwość dobrania określonej głębokości czy ilości powtórzeń na danej strefie ciała. Zabieg kończy się zwykle nałożeniem delikatnej maseczki, która odżywia i zabezpiecza skórę.

A jaki krem po mikrodermabrazji diamentowej będzie odpowiedni? Najlepiej nawilżający i posiadający wysoki filtr przeciwsłoneczny, który zapewni ochronę delikatnej skóry przed szkodliwymi promieniami UV.

Jak często mikrodermabrazja diamentowa powinna być wykonywana? Ilość zabiegów dostosowuje się do indywidualnych preferencji. Zwykle zadowalające efekty daje seria 4-5 zabiegów (do 10 zabiegów w przypadku leczenia trądziku).

Mikrodermabrazja diamentowa – przeciwwskazania

Nie zawsze zabieg jest możliwy do wykonania. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej to m.in. zakażenia wirusowe lub grzybicze, zaawansowane stany trądziku, łuszczyca, opryszczka, słabe naczynia krwionośne, problemy z krążeniem, nowotwory, osłabienie i gorączka, rany czy bliznowce.

Mikrodermabrazja diamentowa w domu

Dogłębne oczyszczenie i odżywienie naskórka można przeprowadzić nie tylko w gabinecie. Mikrodermabrazja diamentowa domowa jest możliwa dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków, takich jak maseczki, peelingi i żele o silnym działaniu złuszczającym. Najlepiej działa kilkuetapowy zabieg (oczyszczanie, złuszczanie, neutralizowanie i nawilżanie). Mikrodermabrazja diamentowa w domu może być przeprowadzona także za pomocą specjalnego podręcznego urządzenia. Cena takich urządzeń jest bardzo różna, niektóre modele kosztują 200zł, a inne, bardziej zaawansowane, nawet kilka tysięcy złotych. Jednak do domowej pielęgnacji wystarczające są te bardziej proste modele.

Zobacz też:

Co trzeba wiedzieć o mezoterapii? "Dzięki zabiegowi medycyna estetyczna ma mniej do roboty"

Pani Renata zdecydowała się na zabieg z użyciem nici haczykowych. Zobacz efekt przed i po

Elektrokoagulacja - prąd na problemy ze skórą

Zobacz video: Renata Przemyk zdecydowała się na wszczepienie do oka sztucznej soczewki. „To operacja, która może uwolnić od okularów do końca życia”

Dzień Dobry TVN

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie