Pielęgnacja twarzy i ciała

Mikrodermabrazja – zabieg upiększający na twarz. Jakie daje efekty?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Twarz kobiety poddana zabiegowi mikrodermabrazji

Zwykły peeling to już przeszłość – mikrodermabrazja to metoda, która daje o wiele lepsze efekty w złuszczaniu martwego naskórka. Mikrodermabrazja, diamentowa czy korundowa, delikatnie ściera warstwę rogową, ułatwiając pozbycie się trądziku, zmarszczek bądź rozstępów.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, dlatego mogą korzystać z niej nawet kobiety w ciąży, o ile nie mają do tego przeciwwskazań. Mikrodermabrazja diamentowa lub mikrodermabrazja korundowa sprawią, że skóra będzie wyglądała świeżo, stanie się bardziej jędrna i dogłębnie oczyszczona.

Mikrodermabrazja – co to jest?

Mikrodermabrazja to inaczej mechaniczny peeling. Za pomocą specjalnego urządzenia można w delikatny sposób oczyścić skórę z martwego naskórka. Głębokość ścierania jest kontrolowana, dlatego łatwo dostosować sposób wykonania zabiegu do oczekiwanych rezultatów. Mikrodermabrazja stosowana jest po to, by skutecznie odświeżyć skórę, zwiększyć wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków czy pobudzić proces odnowy naskórka.

Zabieg wykonuje się na wiele sposobów, które różnią się od siebie sposobem oczyszczania skóry.

  • Mikrodermabrazja diamentowa – urządzenie do wykonywania tego typu mikrodermabrazji posiada specjalne głowice wyposażone w powierzchnię wykonaną z naturalnych, diamentowych kryształów oraz pompę, która pochłania usuwaną warstwę rogową naskórka na różnej głębokości. Diamentowa mikrodermabrazja twarzy to metoda bardziej delikatna, odpowiednia dla osób ze skórą bardzo wrażliwą lub podatną na alergie.
  • Mikrodermabrazja korundowa – urządzenie działa na zasadzie wytwarzania ciśnienia z kryształkami korundu (rodzaj tlenku glinu) aplikowanego bezpośrednio na skórę. Podciśnienie wraca z kryształkami i usuniętym naskórkiem, jednocześnie oczyszczając pory. Zabieg daje silny efekt złuszczania. Mikrodermabrazja korundowa jest bardziej skuteczna w niwelowaniu trudniejszych niedoskonałości.
  • Mikrodermabrazja tlenowa – (inaczej oxybrazja) nowoczesny rodzaj mikrodermabrazji, który polega na oczyszczaniu skóry poprzez nanoszenie na jej powierzchnię tlenu i strumienia soli fizjologicznej pod ciśnieniem. Zabieg jest bezpieczny dla każdego typu skóry, nawet wrażliwej czy naczynkowej.

Po mikrodermabrazji może wystąpić lekkie zaczerwienienie i podrażnienie. Efekt ten powinien ustąpić po kilku dniach. Po zabiegu zaleca się unikanie nadmiernego słońca i stosowanie filtra.

Sam zabieg jest dość krótki, oczyszczanie głowicą konkretnego miejsca trwa około 10-20 minut.

Mikrodermabrazja – efekty

Mikrodermabrazja jest zabiegiem mocno oczyszczającym. Po jego wykonaniu skóra jest gładka, jędrna i pozbawiona zaskórników. Pory zostają oczyszczone, a koloryt wyrównany. Już po pierwszym zabiegu mikrodermabrazji skóra będzie lepiej wchłaniała składniki aktywne zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych. Powierzchnia naskórka będzie lepiej dotleniona i ukrwiona. Po mikrodermabrazji zmniejsza się także ilość wydzielanego przez skórę sebum.

Mikrodermabrazja – jak często stosować? Ile kosztuje?

Zabiegi mikrodermabrazji w kwestii częstotliwości są dostosowane do indywidualnych preferencji, jednak zwykle obejmują 5-6 serii, powtarzanych co 2 tygodnie (mikrodermabrazja korundowa) lub 4-5 serii (mikrodermabrazja diamentowa).

Mikrodermabrazja twarzy to koszt około 80-250 zł. Za komplet - twarz, szyja i dekolt można zapłacić 100-250 zł. Nieco droższa może być mikrodermabrazja pleców, której koszt wynosi 150-270 zł.

Mikrodermabrazja w domu

Zabieg mikrodermabrazji można wykonać nawet w domu. Wystarczy kupić specjalne rodzaje złuszczających i oczyszczających maseczek, dostosowanych do rodzaju skóry i efektu, jaki chcemy uzyskać. Mikrodermabrazja w domu jest możliwa również przy użyciu specjalistycznych kosmetyków, których aplikacja składa się z kilku etapów. Może to być połączenie płynu do demakijażu, oczyszczającego żelu, skoncentrowanego serum, kojącego płynu i nawilżającego kremu. Wszystkie te etapy dają efekt podobny do zabiegu u kosmetyczki. Bardziej wymagające osoby mogą sięgnąć również po profesjonalne urządzenie do mikrodermabrazji , które można nabyć w wielu sklepach w cenie 150-600 zł, w zależności od konkretnego modelu.

Mikrodermabrazja – przeciwwskazania

Jeżeli chodzi o przeciwwskazania, mikrodermabrazja nie może być stosowana przede wszystkim u osób ze stanami zapalnymi, zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi, otwartymi ranami oraz zaawansowanym stanem trądziku. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest także skłonność do tworzenia się bliznowców czy pękania naczynek. Do pozostałych przeszkód można zaliczyć również terapię antybiotykami, osłabienie i gorączkę, opryszczkę, nowotwory lub uczulenia na składniki wykorzystywane podczas zabiegu.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Zabiegi na twarz

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości