Peeling kawitacyjny sprawia, że skóra staje się odpowiednio oczyszczona, wygładzona, wolna od przebarwień i nadmiernej ilości sebum. Jak prawidłowo wykonać ten zabieg w domu? O tym kosmetyczka, Aneta Suchowierska.
Peeling kawitacyjny - dla kogo?
Zabieg polecany jest szczególnie osobom walczącym z trądzikiem, zaskórnikami i wągrami. Są jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Są to przede wszystkim aktywne zmiany ropne.
Ultradźwięki mogą je uszkodzić i możemy zainfekować skórę
- wyjaśniła kosmetyczka, Aneta Suchowierska.
Nasz gość uważa, że nie powinny go również stosować osoby młode, które jeszcze rosną, ponieważ ultradźwięki zaburzają rozwój kośćca.
Peeling kawitacyjny - jak wykonuje się go w domu?
Zabieg dostępny jest w większości salonów kosmetycznych, ale w sklepach można nabyć także urządzenia do domowego peelingu kawitacyjnego. Oto jak prawidłowo go wykonać:
Peeling kawitacyjny wykonywany jest na mokrej skórze.
Najpierw myjemy ją, tonizujemy (...), zraszamy wodą termalną. Ja bardzo lubię moczyć skórę partiami, żeby woda nie ściekała
- wyjaśniła Aneta.
Kolejnym etapem jest zastosowanie ultradźwięków, dzięki którym drobinki wody na twarzy pękają, odrywając od skóry martwe komórki, nagromadzone w porach sebum i inne zanieczyszczenia.
Następny etap to sonoforeza.
Jest to wbijanie w skórę składników aktywnych za pośrednictwem fali ultradźwiękowej. Ja na przykład w domu bardzo lubię używać serum
- powiedział nasz gość.
Na koniec skórę należy nawilżyć.
Jak prawidłowo posługiwać się urządzeniem do peelingu kawitacyjnego? O tym w naszym wideo.
>>> Zobacz także:
Jakie kosmetyki warto stosować na noc? Po tych zabiegach obudzisz się piękniejsza
Urządź swoim ustom domowe spa. Zobacz, co zrobić, by zawsze były gładkie i dobrze nawilżone
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Autor: Iza Dorf