Hydradermabrazja – na czym polega ten zabieg? Poznaj sposób na odmłodzenie skóry

Hydradermabrazja – na czym polega ten zabieg? Poznaj sposób na odmłodzenie skóry
Źródło: Dzień Dobry TVN
Oczyszczanie twarzy – czy robisz to dobrze?
Oczyszczanie twarzy – czy robisz to dobrze?
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnie
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Jednym z zabiegów pielęgnacyjnych na twarz jest hydradermabrazja, składająca się z dwóch etapów – złuszczania naskórka i głębokiego nawilżania. Efekt serii zabiegów to poprawa kondycji i wyglądu skóry, zmniejszenie zmarszczek oraz odmłodzenie. Hydradermabrazja jest bezpieczna i bezbolesna.

Hydradermabrazja jest zabiegiem, który można wykonać na każdym rodzaju cery, zarówno suchej, jak i tłustej. Działa dwufazowo – najpierw złuszcza martwy naskórek i oczyszcza twarz, a dopiero później zostają zaaplikowane substancje odżywcze, które mają za zadanie nawilżyć, dotlenić i poprawić kondycję skóry. Hydradermabrazja wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia, dlatego można przeprowadzić ją jedynie w gabinecie kosmetycznym. To procedura nieinwazyjna, bezbolesna, nie pozostawia zmian ani blizn. Aby uzyskać zadowalające efekty, warto wykonać całą serię takich zabiegów.

Zabiegi pielęgnacyjne na twarz - hydradermabrazja. Co to za zabieg?

Zabiegi pielęgnacyjne przyczyniające się do poprawy wyglądu i kondycji skóry mogą być wykonywane profilaktycznie lub w momencie, gdy pojawi się konkretny problem, taki jak zmarszczki, nadmierne wysuszenie skóry czy zaskórniki. Jednym z częstszych zabiegów na twarz jest mikrodermabrazja wodna, nazywana też hydradermabrazją. Do przeprowadzenia tej procedury niezbędne jest specjalne urządzenie, które wytwarza strumień kropli soli fizjologicznej wypuszczanych pod dużym ciśnieniem na twarz.

Prędkość kropli, które stykają się ze skórą, szacuje się na 200 m/s. To prędkość wystarczająca do uzyskania efektu złuszczenia i oczyszczenia. Pierwszy etap zabiegu można nazwać hydropeelingiem. Czysta, pozbawiona zanieczyszczeń skóra łatwiej chłonie dobroczynne substancje, które są na nią aplikowane. Kolejnym etapem jest bowiem potraktowanie skóry preparatami zawierającymi kolagen, proteiny czy antyoksydanty. Substancje aktywne dobierane są zawsze indywidualnie, w zależności od stanu skóry, wieku pacjenta oraz problemu, z którym zmaga się dana osoba.

Zabieg trwa od około pół godziny do godziny, jednak zaraz po jego zakończeniu można wrócić do codziennych zajęć. Hydradermabrazja jest bezpieczna, nieinwazyjna, a pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Zmiany widoczne są natychmiast – skóra wygląda na odżywioną i nawilżoną, jest rozjaśniona. Aby jednak cieszyć się jak najlepszymi efektami, należy przejść całą serię zabiegów, np. w tygodniowych odstępach. Hydradermabrazję powinno się wykonywać jesienią, wiosną lub na początku lata. Warto przeprowadzać ją regularnie – przyczyni się to zarówno do znacznego odmłodzenia wyglądu, jak i do opóźnienia procesów starzenia się skóry.

Wskazania do wykonania hydradermabrazji

Złuszczanie naskórka i nawilżanie skóry warto przeprowadzać regularnie, na wszystkich rodzajach cery, zarówno u osób młodych, jak i starszych. Trzeba pamiętać, że jest to zabieg pielęgnacyjny, który pomaga utrzymać skórę jak najdłużej w dobrym stanie. Szczególnie powinni pomyśleć o nim ci, którzy borykają się ze zmarszczkami (i tymi drobnymi, i głębokimi) oraz przebarwieniami.

Terapia jest skuteczna w przypadku skóry przesuszonej, przetłuszczającej się, a także trądzikowej. Hydradermabrazja pomaga w dogłębnym oczyszczeniu. Mogą zatem skorzystać z niej osoby, którym zależy na poprawie wyglądu lub eliminacji jakiegoś skórnego problemu. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja kosmetologiczna, podczas której należy wykluczyć przeciwwskazania.

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji wodnej

Hydradermabrazję można przeprowadzić u kobiet w ciąży i matek karmiących. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu, m.in. choroba nowotworowa oraz przerwanie ciągłości naskórka. Nie zostanie on też przeprowadzony przy silnych stanach zapalnych, takich jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry.

Przeciwwskazaniem są również oparzenia słoneczne i zażywanie leków przeciwzakrzepowych. Należy wspomnieć, iż hydradermabrazja to nie zabieg medycyny estetycznej, a kosmetyczno-pielęgnacyjny, który dostępny jest w wielu gabinetach kosmetycznych.

Efekty hydropeelingu

Hydropeeling może być wykonywany jako pojedynczy samodzielny zabieg albo stać się wstępem do dalszych działań – mezoterapii, lasera, fal radiowych. Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu mikrodermabrazji wodnej? Przede wszystkim eliminacji przebarwień, oczyszczenia z zaskórników czy redukcji blizn. Hydradermabrazja pomaga również wygładzić zmarszczki, oczyścić pory, ujędrnić skórę, która dodatkowo staje się nawilżona, odżywiona, rozjaśniona i wyraźnie młodsza.

Jednak efekty doraźne to tylko część zalet zabiegu, celem terapii jest opóźnienie procesu powstawania nowych zmarszczek, a także eliminacja problemu nadmiernego rogowacenia naskórka. Mikrodermabrazja wodna to tzw. zabieg bankietowy, który gwarantuje szybkie efekty, dlatego polecany jest przed każdym większym wyjściem i planowaną uroczystością.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Mała łazienka z charakterem: płytki w jodełkę jako stylowe rozwiązanie
Materiał promocyjny

Mała łazienka z charakterem: płytki w jodełkę jako stylowe rozwiązanie