Pielęgnacja twarzy i ciała

Domowe spa - idealny relaks w czasie kwarantanny

Pielęgnacja twarzy i ciała

Gdzie się zrelaksować, kiedy z powodu pandemii koronawirusa lepiej unikać salonów piękności? Doskonałym pomysłem jest domowe spa. O tym, jakie zabiegi można w nim wykonać mówiła u nas blogerka pielęgnacyjna, Marta Grzenkowicz.

Odpowiednia atmosfera

Każdy luksusowy salon spa dba o atmosferę, jaka w nim panuje. Właśnie dlatego zanim rozpoczniemy zabiegi pielęgnacyjne w domu, stwórzmy sobie odpowiedni klimat. Idealnie się do tego nadają świece i muzyka. Jak dowodzą badania, ludzki mózg najlepiej relaksuje się przy dźwiękach deszczu, wiatru i szumu drzew.

Druga bardzo ważna rzecz, jeżeli nie jeszcze ważniejsza, to jest skupienie na tym, co tu i teraz. Nie myślimy, peelingując swoje ciało, 'jutro muszę na obiad ugotować to i to'. Żadne najlepsze kosmetyki i najfajniejsze rytuały spa nam nic nie dadzą, jeśli nie będziemy umieli się skupić na tu i teraz

- powiedziała Marta Grzenkowicz.

Szczotkowanie na sucho

Zabiegiem, który możemy zastosować w swoim domowym spa jest szczotkowanie ciała na sucho. To rodzaj masażu pobudzającego przepływ limfy, dzięki któremu możemy zniwelować cellulit.

Potrzebujemy do tego szczotkę z dosyć twardym włosiem i uchwytem. Zabieg zaczynamy od nóg. Szczotkę szybkimi ruchamy przesuwamy od dołu do góry

- powiedział nasz gość.

Peeling kawowy

Innym zabiegiem, który możemy wykonać w domowym spa jest peeling kawowy, mający działanie antycellulitowe. Do jego przygotowania będziemy potrzebowali fusy po kawie i olej kokosowy lub oliwę z oliwek.

Peeling nakładamy na skórę i masujemy okrężnymi ruchami

- wyjaśniła Marta.

Kąpiel w lawendowej soli

Aby ciało opuściły wszelkie napięcia, warto zanurzyć się w wodzie z odrobiną lawendowej soli. Do wykonania tej ostatniej będziemy potrzebowali następujących składników:

  • ok. 100 g soli himalajskiej
  • suszona lawenda (lub inne wybrane zioła)
  • wybrany olejek eteryczny

Przygotowanie:

Do słoiczka wkładamy warstwę soli, skraplamy ją kilkoma kroplami olejku eterycznego, a następnie - warstwę suszonych ziół. Powtarzamy te czynności aż zapełnimy słoiczek.

Sól fantastycznie pachnie, poprawia krążenie krwi i przyczynia się do redukcji cellulitu

- zachwalała blogerka.

Maseczka nawilżająca

W domowym spa można też wykonać maseczkę, po której skóra będzie promienna i nawilżona. Przygotujemy ją ze zmiażdżonej na jednolitą papkę połówki dojrzałego banana i łyżki miodu. Po wymieszaniu składników, nakładamy maseczkę na twarz i pozostawiamy na 15 minut. Po tym czasie zmywamy ją letnią wodą.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości