Depilacja brazylijska bikini sposobem na gładką skórę bez podrażnień przez wiele tygodni

Depilacja brazylijska to coraz popularniejsza metoda, która pozwala zapomnieć o depilacji bikini przez kilka tygodni. Jest szybka, bezpieczna i nie powoduje takich podrażnień jak maszynka do golenia czy kremy depilacyjne. Efekt depilacji brazylijskiej to kilka tygodni bez konieczności depilacji okolic bikini. Po takiej depilacji, włoski odrastają wolniej, są słabsze i nie wrastają w ciało.

Zabieg ten najlepiej wykonywać w gabinecie kosmetycznym, oddając się w ręce profesjonalistów, by w pełni cieszyć się jego efektem. Próbując depilacji brazylijskiej w domu, musimy pamiętać, że niepoprawnie wykonana depilacja okolic intymnych może skutkować wywołaniem podrażnień, a nawet niebezpiecznymi dla zdrowia zakażeniami.

Czym jest depilacja brazylijska?

Głównie panie, przed decyzją o wykonaniu zabiegu, zastanawiają się czym jest depilacja brazylijska ? Depilacja brazylijska to depilacja polegająca na usunięciu włosków z łona, pośladków, warg sromowych oraz odbytu. Pozostawiony zostaje jedynie wąski pasek włosów na środku łona. Szybko i skutecznie usuwa nie tylko łodygę włosa, ale też cebulki. Depilacja brazylijska to metoda, która zaistniała w 1987 roku w Nowym Jorku. Tam swój salon kosmetyczny oferujący depilację założyło siedem sióstr z Brazylii, które jako pierwsze zaczęły oferować tzw. brazilian waxing. Przez ostatnie trzydzieści lat ta metoda zyskała na popularności, kobiety decydują się na nią zwłaszcza latem. Dzięki temu mogą zrezygnować z codziennej depilacji okolic intymnych.

Jak wykonuje się depilację brazylijską?

Są dwie metody depilacji brazylijskiej:

 • depilacja brazylijska woskiem - wosk przylepia się nie tylko do włosków, lecz także do skóry i może ją podrażnić podczas odklejania plastra. Kosmetyczka nakłada rozgrzany wosk na skórę w kierunku, w którym rosną włosy. Przykrywa go plastrem, zostawia na kilka minut, a po tym czasie odrywa ruchem przeciwnym do porostu włosów. Zabieg wykonany woskiem niestety może prowadzić do podrażnień skóry.
  • depilacja brazylijska pastą cukrową - przy jej użyciu niepotrzebne są plastry. Pastę nakłada się szpatułką, bezpośrednio na skórę, a ta wchłania się w głąb włosa. Pasta po zaschnięciu praktycznie sama odchodzi od skóry, nie powodując takich podrażnień, jak depilacja woskiem. Jest to metoda polecana do skóry wrażliwej i alergicznej.

   Pielęgnacja skóry przed i po depilacji brazylijskiej

   Depilacja brazylijska może być przeprowadzona na włosach odpowiedniej długości - od 0.5 cm do 1 cm. Krótsze włosy nie będą w stanie odpowiednio przyczepić się do wosku czy pasty, a dłuższe będą powodować większy ból przy zrywaniu plastra. Przed zabiegiem nie należy smarować ciała oliwkami i tłustymi balsamami, aby substancje depilujące z łatwością przykleiły się do skóry. Zalecane jest również, by depilacji brazylijskiej nie wykonywać w trakcie miesiączki, ze względu na zwiększone odczuwanie bólu. Co jest ważne po zabiegu? Posmarowanie ciała oliwką, by załagodzić podrażnienia. Póki skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, nie należy opalać się, kąpać w basenie czy nosić bielizny z nieoddychających materiałów. Najlepiej nie golić włosów maszynką do golenia przed kolejnym zabiegiem depilacji.

   Depilacja brazylijska w domu

   W każdym sklepie drogeryjnym znajdziemy co najmniej kilka ofert dotyczących depilacji brazylijskiej w domu. Najczęściej są to plastry z woskiem, które najpierw pociera się między dłońmi, by zwiększyć temperaturę wosku, po czym nakłada się je na skórę w kierunku do wzrostu włosa. Po kilku minutach należy oderwać je szybkim ruchem, przeciwnym do porostu włosów. Zabieg ten jest bardziej ryzykowny, zwłaszcza wykonywany po raz pierwszy. Trudniej jest samemu mieć dostęp do wszystkich miejsc, poza tym takiego rodzaju depilacja, może wywołać również o wiele większe podrażnienia, niż ta przeprowadzona w salonie kosmetycznym.

   Depilacja brazylijska laserem

   Depilacja brazylijska laserem to coraz bardziej popularna metoda depilacji. Jest mniej bolesna i trwalsza, ale również o wiele droższa. Efekt może utrzymywać się latami. Przed zabiegiem w gabinecie przeprowadzany jest wywiad z pacjentem na temat stanu zdrowia, uczuleń. Oceniany jest także typ skóry oraz włosów, a na końcu dobierane są odpowiednie wiązki lasera i wykonywana jest tzw. próba laserowa. Potem wybrane partie skóry naświetlane są małą wiązką światła. Naturalnym objawem po zabiegu jest obrzęk lub zaczerwienienie skóry, które trwają od kilku godzin do kilku dni. Warto wtedy nawilżać ciało oliwkami zmniejszającymi podrażnienia. Po zabiegu należy stosować podobne środki ostrożności, jak przy standardowej depilacji brazylijskiej. By osiągnąć pełną skuteczność, zabieg należy powtarzać od trzech do sześciu razy, w okresach od 4 do 12 tygodni.

   Depilacja brazylijska to wygodny zabieg , dający dobre efekty i pozwalający cieszyć się gładką skórą. Przeznaczona jest nie tylko dla kobiet, korzystać z niej mogą również mężczyźni. Depilacja brazylijska mężczyzn nazywana jest boyzilian. Sposoby przeprowadzenia i efekty są bardzo podobne. Najważniejsze jest, byśmy dobrze się z nimi czuli.

   Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

   podziel się:

   Pozostałe wiadomości