Pielęgnacja twarzy i ciała

Balsam brązujący – pod prysznic, w ciąży. Jak wybrać dobry balsam brązujący?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:
kosmetyki różne

Dobry balsam brązujący pozwala uzyskać efekt naturalnej opalenizny bez konieczności wystawiania skóry na słońce. Nie pozostawia smug ani przebarwień, a dodatkowo pielęgnuje i nawilża skórę

Jakie efekty daje balsam brązujący? Czy mogą używać go panie, które są w ciąży? Jak wybrać dobry balsam brązujący, który spełni nasze oczekiwania?

Dobry balsam brązujący, czyli jaki?

Dobry balsam brązujący to taki, który pozwoli uzyskać efekt naturalnej i długo utrzymującej się opalenizny. Naturalny balsam brązujący pełni jednocześnie dwie funkcje: z jednej strony nadaje skórze piękny, złocisty odcień, z drugiej powinien ją również pielęgnować (do tego celu najlepiej nadaje się balsam brązujący bez dha ).

Jaki balsam brązujący wybrać? Znakomicie sprawdzi się taki, który zawiera substancje nawilżające, pielęgnujące i natłuszczające ciało, a jednocześnie ma w składzie substancję brązującą (zazwyczaj jest nią wyciąg z orzecha włoskiego). Cechą dobrego balsamu brązującego jest także to, że szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze smug lub pomarańczowo-brązowych plam. Trudno wskazać konkretnego producenta, którego balsam brązujący jest najlepszy . Godne polecenia są z pewnością te preparaty, które zawierają w składzie wyciąg z rumianku, karotki, pestek winogron i innych składników pochodzenia roślinnego.

Z powodzeniem możemy stosować balsam brązujący do twarzy , do ciała i do nóg . Spośród dostępnych na rynku balsamów możemy wybrać balsam stopniowo brązujący , delikatnie brązujący lub lekko brązujący (dwa ostatnie najlepiej sprawdzą się jako kosmetyki stosowane do jasnej karnacji ). W drogeriach znajdziemy również balsam brązujący pod prysznic i balsam brązujący dla ciężarnych. Z myślą o panach, którzy chcą cieszyć się piękną opalenizną, powstał balsam brązujący dla mężczyzn .

Balsam brązujący pod prysznic

Balsam brązujący możemy zabrać ze sobą pod prysznic i używać go dokładnie tak, jak zwykłego balsamu. Brązujący balsam pod prysznic należy nanieść na umytą i lekko wilgotną skórę (balsam brązujący aplikujemy na całe ciało), a następnie delikatnie go wmasować. Pozostawiamy kosmetyk na skórze na ok. 3 minuty, a następnie usuwamy jego resztki. Jak zmyć balsam brązujący? Pozostałości najlepiej spłukać ciepłą wodą, a po zakończeniu jego nakładania dokładnie umyć ręce (jeśli nie chcemy pobrudzić rąk, możemy zaopatrzyć się w jednorazowe rękawiczki).

Balsam brązujący w ciąży

Balsam brązujący jest w 100% bezpieczny, dlatego mogą stosować go również panie będące w ciąży . Składniki w nim zawarte działają jedynie na zewnętrzną powłokę skóry, stąd też z pewnością nie zaszkodzą kobiecie ani dziecku. Taka „opalenizna w tubce” jest o wiele zdrowsza i bezpieczniejsza od wystawiania ciała na słońce.

Balsam brązujący a samoopalacz

Efekt naturalnej opalenizny można również uzyskać, stosując samoopalacz. Co zatem lepiej wybrać: samoopalacz czy balsam brązujący ? Ten pierwszy, chociaż dostępny jest w kilku odcieniach, ma niestety sporo wad. Po pierwsze, łatwo przesadzić z jego aplikacją i uzyskać efekt nienaturalnie ciemnej skóry już po jednorazowym nałożeniu samoopalacza. Inaczej jest z balsamem brązującym – tutaj efekt opalenizny uzyskujemy stopniowo , dzięki czemu wygląda to bardziej naturalnie niż w przypadku zastosowania samoopalacza. Po drugie, dobry balsam brązujący pielęgnuje skórę, pozostawia ją bez smug i przebarwień. Niestety, tego samego nie da się powiedzieć o samoopalaczu, który zamiast wymarzonej opalenizny może nadać skórze pomarańczowy lub zbyt brązowy odcień.

Balsam brązujący może być również stosowany po opalaniu , by wyrównać uzyskaną opaleniznę i złagodzić ewentualne podrażnienia.

Balsam brązujący – jakie efekty?

Wyjaśniliśmy już, jakie efekty daje balsam brązujący . Nie tylko nadaje on skórze złocistobrązowy odcień, pielęgnuje ją i nawilża, ale też stanowi zdrowy i bezpieczny sposób na uzyskanie wymarzonej opalenizny (już po 3-4 aplikacjach balsamu brązującego). Może być stosowany przez kobiety w ciąży oraz osoby o jasnej karnacji. Ponadto, balsam brązujący łatwo się zmywa i nie podrażnia skóry. Jaki balsam brązujący wybrać ? Taki, który łatwo się rozprowadza, pielęgnuje skórę, pozostawia ją bez smug i nie zawiera dha (w przeciwieństwie do samoopalacza). Zastosowanie brązującego balsamu po opalaniu sprawi, że efekt skóry muśniętej słońcem utrzyma się dłużej.

Balsam brązujący a opalanie

Balsam brązujący z powodzeniem może zastąpić opalanie. Czy jednak można jednocześnie stosować balsam brązujący i zażywać kąpieli słonecznych? Jest to jak najbardziej możliwe, gdyż balsam brązujący nie stanowi bariery dla promieni słonecznych, nie przeszkodzi więc w uzyskaniu opalenizny w „tradycyjny” sposób. Co więcej, z uwagi na swoje nawilżające i pielęgnujące właściwości może być stosowany zarówno przed opalaniem, jak i po opalaniu. Pamiętajmy, że balsam brązujący nie chroni jednak przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, dlatego nie może być używany zamiast kosmetyków do opalania z filtrem .

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości