Materiał promocyjny

Jak zadbać o dłonie i paznokcie latem? Pielęgnacja wegańskimi odżywkami krok po kroku

paznokcie latem
Foremniakowski/Getty Images
Źródło: iStockphoto
Latem, zwłaszcza upalnym, ciało wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Nie inaczej jest w przypadku dłoni i paznokci, które w tym czasie również wymagają więcej uwagi. Jak zatem dbać o te kobiece wizytówki, aby dobrze prezentowały się przez całe lato, ale również po nim? Poznaj wyjątkową, wegańską serię odżywczą.

Dlaczego paznokcie potrzebują więcej uwagi latem?

Dłonie w sezonie letnim, zwłaszcza podczas wakacyjnych wyjazdów, narażone są na wiele osłabiających je czynników. Mowa przede wszystkim o długotrwałej ekspozycji na słońce, kąpieli w morzu czy basenie. Promieniowanie słoneczne przyspiesza proces starzenia się skóry, z kolei morska woda wypłukuje z niej naturalnie chroniące ją tłuszcze. To powoduje, że zarówno całe dłonie, jak i paznokcie, stają się słabsze. Częściej się łamią, rozdwajają, tracą blask, elastyczność i jednolity kolor, a czasem zyskują też niepożądane plamki czy przebarwienia.

Aby paznokcie zachowały lub odzyskały dobrą kondycję, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Samo przykrycie ich lakierem, tipsami czy hybrydą może dać jedynie tymczasowy efekt wizualny. Na ich stan natomiast tego typu rozwiązania wpłyną tylko gorzej. Latem skóra dłoni potrzebuje znacznie więcej nawilżenia niż w innych porach roku, dlatego warto jest stosować dobry krem, specjalne olejki czy maski. Jeśli zależy nam na zdrowych, naturalnie pięknych paznokciach, konieczne będzie indywidualnie ich potraktowanie i pielęgnacja dedykowanymi, jakościowymi preparatami, których działanie potwierdzone jest badaniami.

Letnia pielęgnacja dłoni i paznokci wegańskimi odżywkami

Aby kosmetyk rzeczywiście był wsparciem dla ciała w całości lub jego konkretnej części, niezbędna jest wysoka jakość. Coraz świadomiej kupujemy tego typu produkty. Dla wielu osób skład istotny jest nie tylko ze względu na działanie, ale również na sposób ich pozyskiwania i dalszej produkcji. Wegańskie kosmetyki powstają bez składników pochodzenia zwierzęcego i testowania produktów ich kosztem. To niezwykle ważne kryterium przy wyborze odpowiednich kosmetyków dla coraz większej grupy klientów.

Dobrym wsparciem dla osłabionych paznokci może być seria trzech nowych wegańskich odżywek Semilac Nail Care. Zostały starannie opracowane na ratunek zniszczonym paznokciom. Wyselekcjonowana kompozycja składników aktywnych ma za zadanie rozwiązywać między innymi problemy, z którymi paznokcie borykają się latem.

Cała seria składa się z trzech różnych odżywek, w zależności od potrzeb paznokci. Aby zauważyć skutki ich działania, konieczne jest regularne, systematyczne stosowanie. Efekty są wyraźnie dostrzegalne w trakcie 10-cio dniowej kuracji. Skuteczność potwierdzają badania aplikacyjno-aparaturowe przeprowadzone przez Chemicos Consulting.

Wegańska dieta dla paznokci

Odżywka Semilac Beauty Care, która zawiera w składzie olej arganowy, witaminę E oraz ekstrakt z białej herbaty ma za zadanie przywracać osłabionym paznokciom jednolity koloryt i naturalny blask. Jej stosowanie nadaje płytce efekt wygładzenia nierówności i różnego typu mikrouszkodzeń. Po niedługim czasie paznokcie zyskują elastyczność oraz piękny i zdrowy wygląd. Można odnieść wrażanie, że nałożony na nie został profesjonalny manicure, jak z salonu.

Druga odżywka w serii, Semilac Rescue Care, która ma w swoim starannie skomponowanym składzie wapń, proteiny soi, pszenicy oraz diamentowy pył, tworzy na powierzchni paznokci specjalną tarczę ochronną. Ta z kolei ma za zadanie zabezpieczać je przed uszkodzeniami, przyspieszać regenerację i przywracać ich naturalny blask. Zyskują również odpowiednią sprężystość i twardość, co chroni je przed kolejnymi uszkodzeniami.

Ostatnią odżywką w wegańskiej serii jest Semilac Protect & Care. W jej składzie znalazł się olej z kiełków pszenicy, olejek z drzewa herbacianego i ekstrakt z liści rozmarynu. Stosowanie preparatu przez co najmniej 10 dni powoduje, że na powierzchni paznokci powstaje wytrzymała, niewidoczna powłoka, dzięki której stają się zdecydowanie bardziej odporne na złamania i pęknięcia, które częściej pojawiają się latem. Co ważne 100% badanych kobiet potwierdziło, że odżywka dodatkowo zabezpiecza paznokcie przed mikrouszkodzeniami (badania aplikacyjno-aparaturowe, marzec 2021, Chemicos Consulting).

Wszystkie wymienione wyżej wegańskie odżywki należy nakładać bezpośrednio na płytki paznokci i odczekać do ich całkowitego wyschnięcia. Można je stosować w dowolnym momencie lub po każdym zmyciu lakieru.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości