Masaż wewnętrzny twarzy pomaga przy wadach zgryzu, a także łagodzi ból. Jak go wykonać?

Jak wykonać masaż wewnętrzny twarzy?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Masaż wewnętrzny twarzy, który działa na całe ciało
Masaż wewnętrzny twarzy, który działa na całe ciało
Masaż łagodzący stres i lęki u dzieci
Masaż łagodzący stres i lęki u dzieci
Relaksacyjny masaż głowy
Relaksacyjny masaż głowy
Co nam daje masaż ciała?
Co nam daje masaż ciała?
Przegląd rollerów i masażerów do twarzy
Przegląd rollerów i masażerów do twarzy
Masaż wewnętrzny twarzy jest jeszcze mało znany, a potrafi zdziałać bardzo wiele. Wykorzystuje się go przy problemach z kręgosłupem, pomaga pozbyć się wady wymowy, a także ułatwia utrzymanie koncentracji. Na czym polega? Czy można go wykonywać samemu? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Łukaszem Kaczmarkiem, fizjoterapeutą stomatologicznym.

Masaż wewnętrzny twarzy. Na czym polega?

Masaż wewnętrzny jamy ustnej jest zabiegiem, który pomaga w rozluźnieniu tej części naszego ciała. Masaż jest całkowicie bezpieczny i można go wykonywać samemu w domu. Warto dodać, że polecany jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom. - Wykonujemy te rzeczy u dzieci, które mają problem ze ssaniem - noworodków, niemowląt - wspomagając w ten sposób doradców laktacyjnych - mówił w Dzień Dobry TVN Łukasz Kaczmarek, fizjoterapeuta stomatologiczny.

Zabieg pomaga także przy problemach logopedycznych i wadach zgryzu. Pomaga także pacjentom, którym dokuczają bóle w odcinku szyjnym kręgosłupa.

Jak wykonać wewnętrzny masaż twarzy dziecku?

W ocenie specjalisty masaż należy traktować, jako jeden z elementów dbania o zdrowie jamy ustnej. - Jeżeli wytłumaczymy, co będziemy robili. Uczymy nasze dziecko, że jama ustna jest normalnym elementem naszego ciała, normalnym obszarem - tłumaczył specjalista.

Jak i jak często wykonywać taki masaż? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości