Opadająca powieka to prawdziwe wyzwanie dla makijażystki. Wymaga odpowiednich kosmetyków i techniki, aby makijaż pięknie się prezentował i pozostał trwały. O tym, jak go wykonać, mówi Michalina Mazur, dyplomowana makijażystka.
Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo
Makijaż
Makijaż
Problem z opadającą powieką
Bez wątpienia najsłynniejsza posiadaczką opadającej powieki jest Paris Hilton, która w latach swojej celebryckiej świetności zyskała nawet przydomek "Lazy eye". Choć dziś taki przydomek jest nie do pomyślenia, to wówczas nie robiło to na nikim większego wrażania. Ostatecznie gwiazda zdecydowała się na korektę powieki, która zaburzała symetrię jej twarzy.
- Skupiając się na oczach, kanonem w świecie wizażu jest kształt migdału. Idealnie, gdy patrząc na wprost, widać kawałek powieki. Przy odpadającej powiece górna część przysłania tę partię ruchomą, tworząc smutny wyraz twarzy. To jest problem, bo wyraża zupełnie inną ekspresję - wyjaśnia Michalina.
Przygotowując się do makijażu specyficznie zbudowanego oka, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Co będzie niezbędne?
- Należy skupić się na dobrej bazie - podkreśla. - Może być to klasyczna baza pod cienie albo korektor, który musi być zastygający, ponieważ opadająca powieka tworzy załamania i jeśli nałożymy coś, co się ślizga, to cały makijaż może się w ciągu dnia przesuwać. Najlepsze są cienie matowe w myśl zasady, że możemy nimi coś ukryć. Błysk uwypukla, więc może jeszcze bardziej podkreślić opadającą powiekę. Dobór kolorów jest dowolny, ale powinny być w trzech odcieniach - od najjaśniejszego do najciemniejszego. Standardowo są to beże i brązy, ale jeśli ktoś lubi zaszaleć z kolorem, to też nie ma z tym problemu - zaznacza.
Makijaż opadającej powieki
Uzbrojeni już we właściwe przyrządy możemy przystępować do działania.
- Zaczęłabym od zmatowienia powieki płaskim pędzlem, czyli jasny kolor nakładamy pod łukiem brwiowym oraz poza kącikiem zewnętrznym, to pozwoli na łatwiejsze rozcieranie i uniknięcie plam – tłumaczy.- Najważniejszą rzeczą, na której musimy się skupić jest przysłonięcie problematycznego załamania. Cień o średniej intensywności nakładamy troszkę wyżej niż powieka naprawdę się załamuje i tam zaczynamy tworzyć głębię. Potem podkreślamy ją ciemniejszym kolorem. To sprawia optyczne wrażenie otwartego oka.
Podczas makijażu opadającej powieki należy pamiętać, że wszystkie kolory, które powinny być widoczne, muszą być nakładane powyżej problematycznego załamania. W wewnętrznym kąciku może pojawić się jasny kolor lub ostatecznie błyszczący cień. Dolną powiekę warto mocniej podkreślić.
- Problemem są kreski - zaznacza Michalina. - W tym przypadku opadająca powieka jest bardzo trudna i nie każdemu będzie taka kreska pasować. Można sobie nią nawet zaszkodzić, ponieważ na zamkniętym oku będzie wyglądać dobrze, ale gdy je otworzymy, to okazuje się, że ona się zawija i podkreśla fałdkę, która chcieliśmy ukryć. Zostawiłabym jedynie cieniutką przy samej linii rzęs - podsumowuje.
Zobacz także:
- Czekali z seksem aż do ślubu. "Nie było łatwo". Jak radzili sobie, gdy pojawiała się namiętność?
- Święta po francusku, czyli Reni Jusis jakiej jeszcze nie znacie
- Makijaż na opadające powieki i kąciki
Autor: Adam Barabasz
Źródło zdjęcia głównego: Jodie Griggs / Getty Images