Moda i Uroda

Stary trend wraca na salony. Makijaż z lat 60. pokochały gwiazdy

Moda i Uroda

Autor:
Nastazja
Bloch
Makijaż z lat 60.

Moda lubi zataczać koło. To, co niegdyś nosiły nasze babcie, dziś wraca do łask. To samo tyczy się makijażu. Oprócz mini spódniczek i kwiecistych wzorów, jakie królowały w latach 60., z dekadą tą kojarzą nam się także retro makijaże. Te znowu robią furorę na salonach.

Modny makijaż – powrót do lat 60.

Jeśli zastanawiacie się nad modnym makijażem, podpowiadamy – w tym sezonie króluje retro, a konkretnie make-up w stylu lat 60. Co to oznacza? W tamtej dekadzie moda stała się bardziej niezależna i odważna. Nowa generacja zarówno w ubiorze, jak i makijażu fascynowała się nowoczesną sztuką. U pań widoczne były przede wszystkim mocno podkreślone oczy, graficzne kreski, dokładnie wytuszowane rzęsy i porcelanowa cera z rumieńcem.

Uroda

Urodę poprawiamy już od starożytności
Urodę poprawiamy już od starożytności Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Elegancja, klasa i seksapil – tak można określić make-up tamtych czasów. Niewątpliwie kojarzony był z Hollywood, złotą erą kina i najlepszym okresem w muzyce. Ikonami były wówczas Twiggy, Brigitte Bardot. Obecnie makijażem tym inspirują się gwiazdy nowego pokolenia. Zwolenniczką retro klimatów okazały się m.in. Aria­na Gran­de, Rihanna czy Selena Gomez.

Makijaż w stylu lat 60. Jak wykonać?

W latach 60. naturalny i delikatny wygląd ustąpił miejsca oryginalności. Kobiety stawiały na mocne, czarne kreski i nietypowe cienie na powiekach. Jak wykonać w domu taki makijaż? ‘

Przede wszystkim stawiamy na podkreślenie oczu. Wystarczy nam czarna kredka lub eyliner, którym wykonamy na powiece przerysowaną kreskę przypominającą kocie oko. Twiggy słynęła również z długich i mocno wytuszowanych rzęs zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. Dla nieco odważniejszych polecamy także pastelowe cienie oraz geometryczne wzory zwane crease liner lub cut crease.

Istotną rolę odkrywają także zarumienione i rozświetlone policzki, które nadają efekt: "porcelanowej lalki” oraz usta w naturalnym kolorze nude.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Letizia Le Fur/Getty Images

Pozostałe wiadomości