oko

  oko

  "Nie chcę nikogo naśladować, bo to nie ma sensu" - powiedziała w Dzień Dobry TVN Aleksandra Sadowska. Dlaczego postanowiła wytatuować sobie gałki oczne? Jak szukała osoby, która to zrobi? Czy zdawała sobie sprawę, że z takim zabiegiem łączy się wielkie ryzyko? I czy tatuator, który podjął się jego wykonania zadania stanie przed sądem? Pani Aleksandra odwiedziła Dzień Dobry TVN ze sowimi pełnomocnikami: Pawłem Jagielskim i Igorem Sikorskim, którzy powiedzieli o jej obecnym stanie zdrowia oraz zarzutach, które zostały postawione tatuatorowi.

  Prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop narzekał, że Agnieszka Jastrzębska podczas rozmowy nie patrzy na niego, tylko na Dorotę Wellman. Taka sytuacja była dla niego bardzo niekomfortowa, dlatego robił wszystko, by Agnieszka spoglądała również na niego. Zobaczcie, czy w końcu znalazł odpowiednią pozycję, by wejść w "kadr widzenia" zezującego oczka Jastrzębia ;)

  Jak sobie poradzić, kiedy nasz wzrok nie jest już najlepszy? Jak prawidłowo dbać o oczy? Co zrobić, kiedy oczy szczypią i swędzą? W kawiarence TVN Cafe, dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z dr. n. med. Jaromirem Wasylukiem - specjalistą chorób oczu, który udzielił naszym widzom kilku praktycznych wskazówek.

  Sezon grzewczy, leki na nadciśnienie, tabletki hormonalne, a przede wszystkim palenie tytoniu. Co jeszce szkodzi naszym oczom? Czy prawdą jest że wywary z rumianku i świetlika pomagaja na oczy? W kawiarence TVN Cafe, dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z dr. n. med. Jaromirem Wasylukiem - specjalistą chorób oczu.

  Dlaczego powinniśmy badać dno oka i jak często należy to robić? - Schorzenia siatkówki oka to trzecia, po zaćmie i jaskrze, najczęstsza przyczyna ślepoty na świecie - wyjaśnia Patryk Sucharda, koordynator VII Tygodnia Schorzeń Siatkówki Oka. To bardzo proste, nieinwazyjne - zapewnia. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Roberta Korzeniowskiego, ambasadora akcji „Niewidomi już widoczni”, a w naszej kawiarence na rogu ulicy Marszałkowskiej i Hożej można było dziś zbadać dno oka.