Moda i Uroda

Maciej Zień zorganizował pokaz mody online. Co znajduje się w jego kolekcji na sezon jesień/zima?

Moda i Uroda

Aktualizacja:

Maciej Zień udowodnił, że polska moda nie śpi. Nie zrażając się trwającą pandemią, zaprezentował swoją najnowszą kolekcję w nowatorki sposób, bo bez udziału publiczności, a online. Co projektant zaproponował na sezon jesień/zima 2021/2022?

Inspiracje Macieja Zienia

Tworząc kolekcję na przyszły sezon, Maciej Zień zainspirował się słowiańskimi boginiami. Swoimi projektami pragnął wrócić do korzeni, a także wyrazić poszukiwanie wzorców kobiety słowiańskiej. W jego interpretacji współczesna słowiańska bogini to kobieta silna, która żyje w zgodzie nie tylko z naturą, ale również z samą sobą. Jest ciekawa przeszłości i nie ucieka od minionych doświadczeń. Nie boi się także swojej kobiecości, która przejawia się niezależnością, ambicją oraz asertywnością. Maciej Zień bowiem najnowszą kolekcją "kreuje legendę pełną cielesności, potęgi kobiecej, rządzącej się nieokiełznanymi prawami natury".

Kolekcja Maciej Zień jesień-zima 2021/2022

Wśród propozycji Macieja Zienia na nowy sezon znajdziemy typowe dla niego zwiewne sukienki z delikatnymi przeszyciami, a także nowoczesne garnitury. Po raz pierwszy w jego kolekcji można zobaczyć natomiast stylowe trencze, które występują dwóch odsłonach - lżejszej, jedwabnej i cięższej, bawełnianej. Szczypty nowoczesności dodały zestawy złożone z ołówkowych spódnic i dzianinowych bluz , natomiast eteryczne falbany nawiązały do różnorodnych form roślinności oraz fal morskich.

Wśród projektów dominuje czerń (która jest symbolem Peruna i Trzygłowa występującego pod postacią czarnego ogiera), a także złamana biel, jasny beż oraz kanarkowa żółć (czyli barwa roku Pantone 2021, uosabiająca Dziewannę, matkę ziół).

Warto zwrócić uwagę również na to, że gwiazdą pokazu została Marysia Dębska, która jest wielką fanką kolekcji Macieja Zienia. Aktorka zadebiutowała w roli modelki i bardzo jej się to spodobało.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam otworzyć najnowszy pokaz Macieja Zienia. Zwłaszcza, że jest to pokaz niezwykły, w formie klipu, zrealizowanego w nowoczesny i zmysłowy sposób. Od lat uwielbiam projekty Maćka. Jakość i subtelność jego projektów zachwyca mnie odkąd pamiętam, wiec kiedy zaproponował mi, żebym była "naczelną boginią" w kolekcji Slavic Roots, nie zastanawiałam się ani chwili. Cieszę się ogromnie i jestem pewna, że kolekcja będzie sukcesem - powiedziała Maria Dębska w rozmowie z redaktor mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabiną Ziębą.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości