Maciej Zień

  Maciej Zień

  Tegoroczny festiwal filmowy w Wenecji jest dla nas szczególnie wyjątkowy. "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta jest pierwszym od pięciu lat polskim filmem startującym w konkursie głównym. Grająca w nim Maja Ostaszewska zachwycała na czerwonym dywanie stylizacjami autorstwa Macieja Zienia. Projektant zdradził nam, jak powstawały i pokazał kilka ujęć z jego pracowni.

  Projektant mody Maciej Zień zaprosił do współpracy aktorkę Katarzynę Zawadzką i została ona jego nową muzą. Jak układają się ich relacje? - Jest wspaniałym człowiekiem, bardzo czułym na kobiety, na nasze potrzeby - powiedziała.

  Maciej Zień od zawsze marzył o penthousie. Jego marzenie w końcu się ziściło. Apartament projektanta jest urządzony w paryskim stylu. Ściany mieszkania zdobi elegancka sztukateria. Uwagę zwracają efektowne i gustowne dodatki w postaci obrazów i rzeźb. Wrażenie robi także ogromny taras na dachu. Mieszkanie jest również pracownią. To tu Maciej zaprasza swoje klientki. Projektantka odwiedził dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Myślę, że każdy z artystów potrzebuje od czasu do czasu przerwy (...), która ma za zadanie przewiać zwoje w głowie i spowodować to, że chcemy wrócić do pracy artystycznej z zapałem i uśmiechem na twarzy - mówił w Dzień Dobry TVN projektant Maciej Zień. W studiu towarzyszyła mu jego mama Halina. Jak odnosi się do tego, co mówiono i pisano o Macieju, i o co go oskarżano? Czy zawsze akceptowała jego wybory i - jak mówi Marcin Prokop - "inność"? Co takiego wydarzyło się w Brazylii, która miała się stać jego drugim domem? Jaką cenę musi płacić Maciej Zień za funkcjonowanie w polskim show-biznesie?

  W Teatrze Wielkim w Warszawie odbył się pokaz Macieja Zienia. Na ten pokaz wybrał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki, by zapytać projektanta o to czy łatwo jest wrócić na szczyt. Co na temat Macieja Zienia powiedzieli Mateuszowi: Danuta Stenka, Viola Kołakowska, Małgorzata Rozenek-Majdan, Katarzyna Warnke, Kate Rozz i Ada Fijał?

  Po ponad rocznej nieobecności Maciej Zień pokazał swoją najnowszą kolekcję. Jakie emocje towarzyszyły projektantowi chwilę przed pokazem? Wyjazd Zienia do Brazylii i kłopoty finansowe zweryfikowały jego przyjaźnie w show-biznesie. Które gwiazdy pojawiły się na pokazie, by wspierać projektanta? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  O projektancie Macieju Zieniu sporo się ostatnio mówiło w kontekście jego wyjazdu z Polski i problemów biznesowych. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, by powiedział nam, jak było naprawdę z szeroko komentowanymi pogłoskami o bankructwie i jakie ma plany na przyszłość. Czy ostatnie doświadczenia nauczyły go czegoś? Czy szykuje nową kolekcję?

  W środę w Dzień Dobry TVN: było głośno i kontrowersyjnie, teraz będzie tylko o projektowaniu. Maciej Zień o tym, jak wykorzystał ponad roczną przerwę od mediów. Następnie: bez cenzury i od kulis, czyli Łukasz Wiśniowski, który filmuje całą prawdę o polskiej piłce. Oprócz tego: porozmawiamy o minusach programu 500 plus! A także: polskie gwiazdy w azjatyckiej odsłonie. Na ich widok zrobi się Wam gorąco! Bądźcie z nami w środę od 8:00! Zapraszamy w imieniu Doroty i Marcina.

  Mateusz Hładki spotkał się z Maciejem Zieniem by spytać go o to, jak wygląda jego życie w Brazylii, kim jest jego mąż, jak i kiedy się poznali i dlaczego Maciek nie nosi obrączki. Ale także o kontrowersje wokół jego osoby i o spór ze wspólnikiem, o którym głośno było ostatnio w mediach. Jak projektant komentuje ten konflikt czy sprawa skończy się w sądzie? Kto wspomagał go w trudnych momentach?

  Pokaz w kościele - sztuka czy prowokacja? Macieja Zienia zaprosiliśmy do studia Dzień Dobry TVN, by porozmawiać z nim o jego pokazie, który odbył się... w kościele.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska odwiedziła Macieja Zienia w jego nowym atelier, gdzie trwają ostatnie przygotowania do pokazu. Czym zaskoczy nas nowa kolekcja Zienia? Jakie kolory będą królować wiosną i latem 2014 roku?

  Kobiece, subtelne i eleganckie - zobacz najnowszą, karnawałową kolekcję Macieja Zienia, w której zakochała się sama Agnieszka Kręglicka!

  W TVN Cafe Maciej Zień i Gosia Baczyńska oraz duet Paprocki & Brzozowski zrobili cuda ze zwykłą małą i dużą czarną. Zobacz stylizacje czołowych polskich projektantów!

  Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z Małgorzatą Kożuchowską podczas wyjątkowej sesji fotograficznej. Dowiedziała się od aktorki, co łączy ją, Fundację "Mam marzenie” i Macieja Zienia oraz co Małgorzata zawdzięcza swojej mamie, jaką niespodziankę sprawiła swojej rodzinie oraz jak staje się ikoną mody?

  Największe gwiazdy spotkały się wczoraj na pokazie Macieja Zienia. Pokaz letniej kolekcji „Look AT time” Wiosna 2012 odbył się w warszawskim klubie Soho Factory. Co będziemy nosić wiosną i latem przyszłego roku? Pokaz Macieja Zienia jest dobrym pretekstem do rozmowy na temat całości pracy twórczej projektanta i jak nie będąc skandalistą zrobić karierę?

  Pokazy Mody Macieja Zienia to zawsze wydarzenie nie tylko modowe, ale także towarzyskie. Agnieszka Jastrzębska zapytały gwiazdy, które przybyły na tę imprezę o pierwszy pokaz, w którym uczestniczyły. Kim jest nowa dziewczyna Piotra Adamczyka? Anna Wyszkoni będzie mamą - donosi Agnieszka Jastrzębska, o której Dorota Wellman mówiła żartobliwie w programie, że jest nie tylko detektywem, ale także ginekologiem gwiazd.

  Już dziś wieczorem pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia wiosna-lato 2012. Z projektantem przed pokazem spotkała się dziennikarka Anna Puślecka i stylista Tomasz Jacyków. Zobacz w Dzień Dobry TVN nowe projekty Macieja Zienia!