polscy projektanci

  Harry Styles to jeden z najbardziej charakterystycznych muzyków, który wyróżnia się nieoczywistym stylem. Wokalista jest wielbicielem znanych domów mody, ale też mało popularnych, lecz zdolnych projektantów. Teraz zachwycił polskich fanów, bowiem pokazał się w projekcie naszej designerki.

  Lady Gaga jest jedną z najpopularniejszych wokalistek, która zrewolucjonizowała współczesną modę. Jej wyszukane stylizacje nieustannie zwracają uwagę trendsetterek i światowych mediów. Teraz Stefani Joanne Angelina Germanotta pokazała się w kreacji znanej polskiej projektantki i wywołała zachwyt. Zobaczcie, jak wyglądała.

  Maciej Zień udowodnił, że polska moda nie śpi. Nie zrażając się trwającą pandemią, zaprezentował swoją najnowszą kolekcję w nowatorki sposób, bo bez udziału publiczności, a online. Co projektant zaproponował na sezon jesień/zima 2021/2022?

  Suknie i fraki zgromadzone na wystawie "Ekskluzywna odzież robocza, czyli kreacje na czerwonym dywanie" w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie są wyjątkowe nie tylko dlatego, że stworzyli je najlepsi polscy projektanci mody. Z każdym z tych strojów wiąże się anegdota dotycząca osoby, dla której powstał. Można będzie podziwiać z bliska m.in. sukienkę, którą dla Kate Middleton uszyła Gosia Baczyńska.

  Karina Wacławik jest projektantką, która od kilku lat zajmuje się przerabianiem ubrań. Dla klientów tworzy niezwykłe, spersonalizowane dzieła, które nazywa "kurtkami mocy". Noszą je zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy. W Dzień Dobry TVN designerka stworzyła niezwykły projekt, który trafi na aukcję WOŚP.

  Emilia Biernacka i Piotr Kwietniewski to duet, który produkuje autorskie dzianiny żakardowe, a z nich unikatowe swetry. Wykorzystując naturalny czar polskich wsi, wprowadzają ich urok do wielkich miast.

  W tym roku wiele małych firm wpadło w poważny kryzys w związku z pandemią koronawirusa. Warto więc je wesprzeć, szczególnie w świątecznym czasie. Niezwykłe wyroby polskich projektantów mogą być idealnym prezentem pod choinkę. Kilka z nich pokazaliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Brand Bohoboco od ponad 10 lat należał do grona najpopularniejszych polskich marek. Ubrania projektu Kamila Owczarka i Michała Gilberta Lacha kochało wiele fashionistek - m.in. Anna Lewandowska, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Ola Żebrowska czy Małgorzata Kożuchowska. Teraz media obiegła jednak smutna wiadomość. Bohoboco oficjalnie zakończyło modową działalność.

  O Jackobie Buczyńskim zrobiło się głośno kilka tygodni temu, kiedy to swoimi projektami zaangażował się w protesty dotyczące zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Teraz młody designer opowiedział o swojej marce w Dzień Dobry TVN.

  Joanna Przetakiewicz od 10 lat z sukcesem prowadzi markę modową. Często bywa tak, że dzieci nie są zainteresowane tym, co robią ich rodzice. W tym przypadku było odwrotnie. 6 lat temu do jej firmy dołączył syn Aleksander i zajął stanowisko prezesa. Jak teraz wygląda ich współpraca?

  Od kilku dni nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie trwają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Coraz więcej osób, także tych znanych z pierwszych stron gazet, pokazuje swój sprzeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Do protestujących przyłączają się polskie i zagraniczne gwiazdy, a nawet branża mody. Polski projektant Jackob Buczyński od kilku dni za darmo produkuje symbole Strajku Kobiet dla wszystkich chętnych.

  Hailey Bieber od kilku lat jest nie tylko żoną Justina Biebera i jedną z najpopularniejszych modelek, ale także niezwykłą fashionistką, która niejednokrotnie promuje różne trendy. Jej styl ubierania naśladują miliony kobiet na całym świecie, a teraz pojawiła się w kreacji polskiej projektantki. Jak wyglądała?

  Jennifer Lopez to nie tylko jedna z najpopularniejszych światowej klasy artystek, ale i ikona stylu. Inspiruje miliony kobiet na całym świecie swoimi zmysłowymi stylizacjami, a nawet najprostsze zestawy na siłownię w jej wydaniu prezentują się piorunująco. W najnowszym teledysku zachwyca kolejnymi lookami. Co ciekawe, jeden z nich jest projektu polskiej designerki.

  W drugim sezonie programu "Project Runway" skład jury uległ zmianie. Miejsce Mariusza Przybylskiego zajął Marcin Tyszka. Jak wyglądają sędziowskie obrady za kulisami show? Czy Anja Rubik jest bardzo uparta, a może łatwo zmienia swoje zdanie? Jak modelka mobilizuje uczestników programu do pracy i o co najczęściej Anja spiera się z innymi jurorami, zdradziła dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  - Z całym szacunkiem dla projektantów, których uważam za artystów, ale to zupełnie nie jest mój świat. We mnie wciąż drzemie rockowy sznyt - takim wyznaniem Chylińska zaskoczyła dziennikarkę Dzień Dobry TVN Agnieszkę Jastrzębską.