Jedna z najpopularniejszych polskich marek modowych kończy działalność. Zobaczcie jej najpiękniejsze projekty

gwiazdy w Bohoboco
gwiazdy w Bohoboco
Źródło: TRICOLORS/East News, Tomasz Urbanek/DDTVN/East News, Kamil Piklikiewicz/East News, TRICOLORS/East News
Brand Bohoboco od ponad 10 lat należał do grona najpopularniejszych polskich marek. Ubrania projektu Kamila Owczarka i Michała Gilberta Lacha kochało wiele fashionistek - m.in. Anna Lewandowska, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Ola Żebrowska czy Małgorzata Kożuchowska. Teraz media obiegła jednak smutna wiadomość. Bohoboco oficjalnie zakończyło modową działalność.

Historia Bohoboco

Początki marki Bohoboco sięgały 2009 roku, kiedy to Kamil Owczarek i Michał Gilbert Lach w pracowni przy ulicy Mokotowskiej wykonywali profesjonalne poprawki krawieckie dla dużych marek modowych. Gdy dwie zatrudniane przez nich krawcowe szybko uwijały się ze zleceniami, designerzy zaczęli sami projektować. Wówczas powstały pierwsze kreacje, z którymi pojawili się podczas pierwszej edycji łódzkiego Fashion Weeku. Już wtedy oczarowali znawców mody.

W 2012 roku ich ubrania zaczęły nosić gwiazdy, m.in. Patrycja Kazadi, Anna Wendzikowska, Małgorzata Kożuchowska, Anna Lewandowska czy Jessica Mercerdes. Duet projektantów ubierał je przez wiele lat na sesje zdjęciowe, czerwone dywany czy eventy. Ich kreacje wiele kobiet uwielbiało nosić również na co dzień. Marce udało się stworzyć rozpoznawalny styl, którego charakteryzowały geometryczne formy, misterne upięcia oraz perfekcyjne krawiectwo .

Koniec modowej działalności Bohoboco

W sobotę 5 grudnia brand ogłosił smutną wiadomość. Po 11 latach działalności Bohoboco zakończyło swoją modową działalność. Na Instagramie czytamy:

- Z przykrością informujemy, że postawiliśmy kropkę w pięknie napisanej historii marki. COVID-19 nie oszczędził nas, tak jak wielu innych firm na całym świecie w okresie pandemii.

Również założyciel marki, Michał Gilbert Lach, dodał kilka słów od siebie i pożegnał się z klientkami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kochani. Ogłoszenie tej decyzji było i wciąż jest niezwykle trudne. Pożegnanie się z czymś, co najpierw było marzeniem małego chłopca, a potem tworzyło się to marzenie 11 lat jest emocją trudną do opisania. Od początku w nasze życie wpisany jest strach przed zmianą. Chcemy wygodnego usłanego różami życia. Zapominamy tylko, że róża ma kolce i jeśli chcemy zaakceptować życie i jego naturalny bieg, doświadczymy dobrych, jak i złych momentów. Pamiętajmy jednak, że koniec może być początkiem, a zmiany są potrzebne do wygenerowania nowej energii . To był piękny, kreatywny i magiczny czas

- napisał Michał Gilbert Lach.

Do owej informacji dołączono również 10-minutowy film, który podsumowuje najważniejsze i najbardziej emocjonujące momenty w historii marki. Widzimy na nim pokazy mody czy współprace z popularnymi polskimi aktorkami. Ten post wywołał wielkie poruszenie wśród fanów marki. Zaskoczeni internauci w komentarzach dziękują za to, że mogli nosić ubrania z metką Bohoboco. Okazują również swoje wsparcie i informują, że z niecierpliwością czekają na kolejne projekty.

My tymczasem przygotowaliśmy zestawienie najlepszych kreacji z pracowni Bohoboco. Która z nich jest waszą ulubioną? Zobaczcie poniżej.

Małgorzata Kożuchowska na gali Orły 2018 w kreacji Bohoboco:

Małgorzata Kożuchowska w sukni Bohoboco
TRICOLORS/East News
Małgorzata Kożuchowska w sukni Bohoboco

Joanna Koroniewska na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2019 roku w sukni Bohoboco:

Anna Jagodzińska w Dzień Dobry TVN w 2019 roku w garniturze Bohoboco:

Anna Jagodzińska w Bohoboco
Tomasz Urbanek/DDTVN/East News
Anna Jagodzińska w Bohoboco
Źródło: Tomasz Urbanek/DDTVN/East News

Małgorzata Socha na premierze filmu "Jak poślubić milionera" w 2019 roku w garniturze Bohoboco:

Anna Kalczyńska na finale 10. edycji Viva! Photo Awards w 2018 roku w sukni Bohoboco:

Anna Kalczyńska w Bohoboco
Kamil Piklikiewicz/East News
Anna Kalczyńska w Bohoboco
Źródło: Kamil Piklikiewicz/East News

Magda Lamparska podczas sesji do "Twojego Stylu" w kreacji Bohoboco:

Anna Lewandowska na Gali Mistrzów Sportu w 2018 roku w projekcie Bohoboco:

Anna Lewandowska w Bohoboco
TRICOLORS/East News
Anna Lewandowska w Bohoboco
Źródło: TRICOLORS/East News

Aleksandra Żebrowska na tegorocznych urodzinach Teatru 6. Piętro w garniturze Bohoboco:

Bohoboco i Bizuu - ulubieni projektanci polskich gwiazd w Dzień Dobry TVN. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: TRICOLORS/East News, Tomasz Urbanek/DDTVN/East News, Kamil Piklikiewicz/East News, TRICOLORS/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości