polscy projektanci mody

  polscy projektanci mody

  Polsko-amerykańska Fundacja Mody zorganizowała Fashionweek, na który zaproszeni zostali młodzi, zdolni projektanci z Polski. Czyja kolekcja wzbudziła szczególne zainteresowanie kupców zza oceanu? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska wybrała się do Nowego Jorku, aby sprawdzić, jak nasza moda radzi sobie w Stanach Zjednoczonych, a w studio opowiedziała o swoich wrażeniach z podróży.

  Izabela Łapińska - jedna z najzdolniejszych projektantek, trochę mniej znana w Polsce niż na świecie, zwłaszcza we Francji. W Dzień Dobry TVN pokazała nam fragment swojej najnowszej kolekcji, którą w październiku zaprezentuje w Paryżu, a już 23 czerwca w Łazienkach Królewskich. Podobają się Wam trzy modele, które projektantka pokazała w naszym studio?

  Danuta Rzanna projektuje i szyje bieliznę dla pań. Wspólnie z mężem w latach 70. XX w. założyła firmę, która szybko zyskała uznanie nie tylko w oczach polskich, ale także zagranicznych klientów. Całkiem niedawno Panią Danutę poprosiła o pomoc w szyciu bielizny Jenny Packham - ulubiona projektantka mody wielu gwiazd. Która ze znanych osób nosi polską bieliznę?

  Czy istnieją takie typy kobiet, które nie znajdą męża? Za mądre, za ładne, za dobrze wykształcone - czy te cechy odstraszają mężczyzn? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Wojtek Łuszczykiewicz, wokalista zespołu Video, Katarzyna Lengren oraz Joanna Heidtman.

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się wielki finał programu Project Runway. Jakub "Jacob" Bartnik, Liliana Pryma i Maciej Sieradzky przedstawią swoje kolekcje na lato 2014, które zaprezentują na wybiegu znane osoby. Kto? Czy Anja Rubik ma swojego faworyta? Kto jeszcze zasiądzie w jury?

  Czy gwiazdy, idąc na modową imprezę, staranniej dobierają swoje kreacje? O to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała m.in. aktorkę Katarzynę Warnke, aktorkę Joannę Kulig, fotografa Marcina Tyszkę, aktorkę Edytę Olszówkę. Zobaczcie, jaki skandal wywołała Katarzyna Herman...

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z Marcinem Paprockim i Mariuszem Brzozowskim w atelier projektantów. Na miejscu były też trzy finalistki akcji Dzień Dobry TVN na najlepsze stylizacje. Zobaczcie, jakie dostały zadanie końcowe i co powiedział duet Paprocki & Brzozowski o swoim występie w "Project Runway". Czy doradzali początkującym projektantom czy raczej zmiażdżyli ich swoją krytyką?

  O kim mowa? O polskim projektancie Łukaszu Jemiole. Jego ostatnia kolekcja, której muzą jest piosenkarka Edyta Górniak, została pokazana na Lizbońskim Tygodniu Mody. Czy zrobiła wrażenie na przybyłych na pokaz gościach? Kto wspierał go w Lizbonie? Zobaczcie.