polscy projektanci mody

  Gwiazdą kolejnego odcinka serii "Historia jak z żurnala" była Małgorzata Socha. Aktorka odsłoniła przez Mateuszem Hładkim kulisy zarówno powstawania najpiękniejszych kreacji, które miała okazję nosić, jak i modowych wpadek.

  Monika Tatiana Idzikowska jak nikt wkłada emocje w projektowanie ubrań. Na czym polega metoda shibori?

  Kreacje od Magdy Butrym od lat cieszą się popularnością nie tylko wśród polskich, ale również zagranicznych gwiazd. Teraz na marynarkę jej projektu zdecydowała się Kim Cattrall. Zobaczcie, jak się prezentowała i czy lepiej wypadła nasza prowadząca.

  Sukienka projektu tego modowego duetu zwiedziła cały świat.

  "Nie spodziewałam się takiego rozmachu"

  Joanna Przetakiewicz to jedna z najbardziej szykownych Polek, której stylizacjami inspirują się miliony kobiet. Stawia na prostotę, ale z pazurem. Kocha szpilki i dresy, a miłość do mody wpoiła w nią ciotka. O swoim stylu projektantka opowiedziała teraz Sabinie Ziębie w cyklu "Moda na spacer".

  Lady Gaga jest jedną z najpopularniejszych wokalistek, która zrewolucjonizowała współczesną modę. Jej wyszukane stylizacje nieustannie zwracają uwagę trendsetterek i światowych mediów. Teraz Stefani Joanne Angelina Germanotta pokazała się w kreacji znanej polskiej projektantki i wywołała zachwyt. Zobaczcie, jak wyglądała.

  Maciej Zień udowodnił, że polska moda nie śpi. Nie zrażając się trwającą pandemią, zaprezentował swoją najnowszą kolekcję w nowatorki sposób, bo bez udziału publiczności, a online. Co projektant zaproponował na sezon jesień/zima 2021/2022?

  Karina Wacławik jest projektantką, która od kilku lat zajmuje się przerabianiem ubrań. Dla klientów tworzy niezwykłe, spersonalizowane dzieła, które nazywa "kurtkami mocy". Noszą je zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy. W Dzień Dobry TVN designerka stworzyła niezwykły projekt, który trafi na aukcję WOŚP.

  Emilia Biernacka i Piotr Kwietniewski to duet, który produkuje autorskie dzianiny żakardowe, a z nich unikatowe swetry. Wykorzystując naturalny czar polskich wsi, wprowadzają ich urok do wielkich miast.

  Brand Bohoboco od ponad 10 lat należał do grona najpopularniejszych polskich marek. Ubrania projektu Kamila Owczarka i Michała Gilberta Lacha kochało wiele fashionistek - m.in. Anna Lewandowska, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Ola Żebrowska czy Małgorzata Kożuchowska. Teraz media obiegła jednak smutna wiadomość. Bohoboco oficjalnie zakończyło modową działalność.

  Joanna Przetakiewicz od 10 lat z sukcesem prowadzi markę modową. Często bywa tak, że dzieci nie są zainteresowane tym, co robią ich rodzice. W tym przypadku było odwrotnie. 6 lat temu do jej firmy dołączył syn Aleksander i zajął stanowisko prezesa. Jak teraz wygląda ich współpraca?

  Hailey Bieber od kilku lat jest nie tylko żoną Justina Biebera i jedną z najpopularniejszych modelek, ale także niezwykłą fashionistką, która niejednokrotnie promuje różne trendy. Jej styl ubierania naśladują miliony kobiet na całym świecie, a teraz pojawiła się w kreacji polskiej projektantki. Jak wyglądała?

  Jennifer Lopez to nie tylko jedna z najpopularniejszych światowej klasy artystek, ale i ikona stylu. Inspiruje miliony kobiet na całym świecie swoimi zmysłowymi stylizacjami, a nawet najprostsze zestawy na siłownię w jej wydaniu prezentują się piorunująco. W najnowszym teledysku zachwyca kolejnymi lookami. Co ciekawe, jeden z nich jest projektu polskiej designerki.

  Polsko-amerykańska Fundacja Mody zorganizowała Fashionweek, na który zaproszeni zostali młodzi, zdolni projektanci z Polski. Czyja kolekcja wzbudziła szczególne zainteresowanie kupców zza oceanu? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska wybrała się do Nowego Jorku, aby sprawdzić, jak nasza moda radzi sobie w Stanach Zjednoczonych, a w studio opowiedziała o swoich wrażeniach z podróży.

  Izabela Łapińska - jedna z najzdolniejszych projektantek, trochę mniej znana w Polsce niż na świecie, zwłaszcza we Francji. W Dzień Dobry TVN pokazała nam fragment swojej najnowszej kolekcji, którą w październiku zaprezentuje w Paryżu, a już 23 czerwca w Łazienkach Królewskich. Podobają się Wam trzy modele, które projektantka pokazała w naszym studio?

  Danuta Rzanna projektuje i szyje bieliznę dla pań. Wspólnie z mężem w latach 70. XX w. założyła firmę, która szybko zyskała uznanie nie tylko w oczach polskich, ale także zagranicznych klientów. Całkiem niedawno Panią Danutę poprosiła o pomoc w szyciu bielizny Jenny Packham - ulubiona projektantka mody wielu gwiazd. Która ze znanych osób nosi polską bieliznę?

  Czy istnieją takie typy kobiet, które nie znajdą męża? Za mądre, za ładne, za dobrze wykształcone - czy te cechy odstraszają mężczyzn? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Wojtek Łuszczykiewicz, wokalista zespołu Video, Katarzyna Lengren oraz Joanna Heidtman.

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się wielki finał programu Project Runway. Jakub "Jacob" Bartnik, Liliana Pryma i Maciej Sieradzky przedstawią swoje kolekcje na lato 2014, które zaprezentują na wybiegu znane osoby. Kto? Czy Anja Rubik ma swojego faworyta? Kto jeszcze zasiądzie w jury?

  Czy gwiazdy, idąc na modową imprezę, staranniej dobierają swoje kreacje? O to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała m.in. aktorkę Katarzynę Warnke, aktorkę Joannę Kulig, fotografa Marcina Tyszkę, aktorkę Edytę Olszówkę. Zobaczcie, jaki skandal wywołała Katarzyna Herman...

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z Marcinem Paprockim i Mariuszem Brzozowskim w atelier projektantów. Na miejscu były też trzy finalistki akcji Dzień Dobry TVN na najlepsze stylizacje. Zobaczcie, jakie dostały zadanie końcowe i co powiedział duet Paprocki & Brzozowski o swoim występie w "Project Runway". Czy doradzali początkującym projektantom czy raczej zmiażdżyli ich swoją krytyką?

  O kim mowa? O polskim projektancie Łukaszu Jemiole. Jego ostatnia kolekcja, której muzą jest piosenkarka Edyta Górniak, została pokazana na Lizbońskim Tygodniu Mody. Czy zrobiła wrażenie na przybyłych na pokaz gościach? Kto wspierał go w Lizbonie? Zobaczcie.