Bodypainting - na czym polega?
W programie Dzień Dobry TVN Marian Folga i Wiktoria Sojka wykonali bodypainting na modelce. Pomalowali całe jej ciało i zajęło im to około trzech godzin. Mężczyzna wziął w tym roku udział w mistrzostwach świata i zdobył główną nagrodę. Zdradził, jak wyglądają takie zawody.
- Temat jest zapowiedziany dużo wcześniej, kolejnym etapem jest przygotowanie projektu, przygotowanie prezentacji. Później oceniana jest technika, jakość wykonania, interpretacja tematu. Tutaj akurat mieliśmy kategorię bodypainting UV, gdzie oceniane było również show, czyli pokaz na scenie - wyjaśnił Marian Folga.
Mężczyzna nie tylko maluje ludzkie ciało, ale też obrazy, ma swój teatr tańca, może być także charakteryzatorem. Dodatkowo prowadzi zajęcia z rysunku i akrobatyki. W dziedzinie bodypaintingu jest samoukiem. - Od 14 lat się tym zajmuję. Dużo podglądam, dużo obserwowałem, żeby się nauczyć, dużo słuchałem też opinii innych - wyjaśnił.
Bodypainting - jak wykonać?
Malowanie ciała jest dużo trudniejsze niż tworzenie na płótnie. Wymaga nie tylko większego nakładu pracy, ale i czasu. - Potrzeba dużo więcej precyzji wykonania - podkreślił mistrz świata.
Podopieczna Mariana Folga wcześniej zajmowała się makijażem, ale sztuka malowania całego ciała zafascynowała ją na tyle, że postanowiła nabyć nowe umiejętności. W programie Dzień Dobry TVN powiedziała, na co szczególnie zwraca uwagę przy kolejnych projektach. - Uwielbiam, kiedy praca jest kolorowa i szczegółowa - podkreśliła Wiktoria Sojka.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Bodypainting w stylu Muerte. "Wesoło, kolorowo i optymistyczne"
- Body painting - "sztuka dalece efemeryczna"
- Tatuaż z henny może być niebezpieczny? Nastolatek będzie miał blizny do końca życia
Autor: Daria Pacańska
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN