Odeta Moro i Anna Powierza poddały się operacji powiek. Czy blefaroplastykę można zrobić na NFZ?

Autor:
Michalina
Kobla
Skąd biorą się opadające powieki?
Skąd biorą się opadające powieki? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek, zyskuje na popularności. Zabieg bez wątpienia odmładza spojrzenie, ale również pozwala rozprawić się z niedogodnościami, które towarzyszą opadaniu powieki. Wiedzą o tym doskonale Odeta Moro i Anna Powierza. O swoich doświadczeniach związanych z blefaroplastyką opowiedziały w studiu Dzień Dobry TVN, a towarzyszył im dr n. med. Marcin Ambroziak.

Odeta Moro o blefaroplastyce

Mimo wyraźnych walorów estetycznych, blefaroplastykę wykonuje się ze względu na szereg utrudniających życie dolegliwości. Jedną z nich jest zaburzenie pola widzenia. - Patrząc na świat, widziałam coraz mniej - powiedziała Odeta Moro. - Codziennie rano spoglądając w lustro, patrzyłam i coraz bardziej widziałam, że to nie jestem ja - tłumaczyła decyzję o operacji.

Dziennikarka dwa razy zrezygnowała z umówionej blefaroplastyki, nim się jej poddała. Bała się przebiegu operacji i tego, jak będzie po niej wyglądać. Z wątpliwościami przed zabiegiem mierzyła się również Anna Powierza. Ostatecznie aktorkę zmotywowały komentarze znajomych, którzy zastanawiali się, dlaczego wygląda na smutną. - Ja nie jestem smutna! Ale dokładnie tak wyglądałam - mówiła.

Dlaczego powieki opadają?

Odecie i Annie w studiu Dzień Dobry TVN towarzyszył dr n. med. Marcin Ambroziak, który wyjaśnił dokładne procesy stojące za tym, jak zmieniają się nasze powieki.

- Z upływem lat tracimy ilość włókien kolagenowych. (...) To jest też troszeczkę oczywiście uwarunkowane genetycznie, więc patrzmy na nasze mamy i ojców. Czasami w 3. dekadzie, czasami w 6. dochodzi do rozciągnięcia skóry - powiedział ekspert.

- Trzeba podkreślić, że przy dużym zaburzeniu pola widzenia, możemy to zrobić na NFZ - dodał

Jakie jeszcze są wskazania do blefaroplastyki? Tego dowiecie się oglądając materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości