Sen o złodzieju. Sprawdź w senniku, przed czym ostrzega

złodziej z latarką
Fot. Classen Rafael / EyeEm / Getty Images
Włamanie do domu, czy kradzież to jedna z czarniejszych wizji. Kiedy śni nam się złodziej, możemy obudzić się pełni lęku. Sennik odpowiada, czy złodziej obecny w naszym śnie rzeczywiście ma za zadanie nas przestrzec. Czy sen o złodziejach może mieć też wymiar pozytywny?

Kradzież i spotkanie na swojej drodze złodzieja nigdy nie jest przyjemne. Trudno spodziewać się, że kontakt z nim we śnie mógłby być miły. Co sennik mówi na temat snu, w którym jest złodziej? Może powinniśmy zwiększyć swoją ostrożność? Sennik podkreśla, że złodziej symbolizuje straty, czego one dotyczą? To już jest uzależnione od dokładnego kontekstu snu i tego, ile jesteśmy w stanie sobie z niego przypomnieć.

Sennik. Złodziej to prawie zawsze ostrzeżenie

Strata może przybierać różną postać, a sen, w którym pojawia się złodziej wcale nie musi dotyczyć sfery materialnej. Wręcz przeciwne, istotniejsza jest sfera psychiczna. Sennik podaje, że złodziej niemal za każdym razem ma być dla nas przestrogą. Żadnego snu o złodzieju nie można zlekceważyć, lepiej sprawdzić, na co musimy uważać. Wiele interpretacji sennika na temat złodzieja dotyczy osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu, ale nie tylko. Jeżeli złodziejem z naszego snu jest kobieta, podświadomość chce nas przestrzec przed lekkomyślnością.

Zobacz także: Jak mamy rozumieć sen, w którym przed kimś uciekamy?

Sennik. Złodziej w domu

Włamanie do domu to coś, czego może przestraszyć się każdy. Kiedy śnimy o tym, że ktoś bezprawnie dostaje się do naszego mieszkania i je okrada, możemy czuć się zaniepokojeni po przebudzeniu. Sennik zawiera informację, że złodziej w domu ma symbolizować osobę mającą na nas zły wpływ, a która jest blisko nas. Jeżeli sen o złodzieju wykracza poza samo jego zobaczenie, np. zaczynamy się z nim szamotać, jest to znak, że ten ktoś oddziałuje na naszą psychikę i nami manipuluje. Inna interpretacja zawarta w senniku mówi, że złodziej w domu może stanowić przestrogę przed rodzinną kłótnią.

Sennik. Złodziej i kradzież

Należy pamiętać o zasadniczej różnicy między ujrzeniem we śnie złodzieja a obserwowaniem kradzieży. Zdaniem sennika złodziej i kradzież obecne w jednym śnie zwiastują, że w naszym życiu pojawi się toksyczna osoba. Zabierze nam coś ważnego i naruszy prywatność. Zdarza się, że taki sen o złodzieju nie odnosi się do kogoś konkretnego, a symbolizuje pewne problemy. Próbujemy je wypierać, a one powstrzymują nas przed dalszym działaniem. Natomiast, jeśli wyraźnie widzimy, że złodziej okrada właśnie nas, możemy spodziewać się dużych wydatków lub strat finansowych.

Sennik rozróżnia sen, w który złodziej ucieka ze swoim łupem lub bez niego. W pierwszym przypadku jest to znak rozczarowania w życiu prywatnym. Jednak kiedy złodziej ucieka, ale bez swoich zdobyczy, dostajemy sygnał, że uda nam się przezwyciężyć swoje słabości.

Zobacz film: Kolacje na dobry sen. Źródło: Dzień Dobry TVN

Pozytywne znaczenie snu o złodzieju

Wśród wielu negatywnych interpretacji sen o złodziejach może wiązać się dla nas również z czymś pozytywnym. Przykładem jest motyw ujęcia osoby, która dokonuje kradzieży. W senniku przeczytamy, że złapanie złodzieja ma oznaczać zwycięstwo. Prawdopodobnie jesteśmy na życiowym rozdrożu, wątpimy, czy wybrany przez nas kierunek jest prawidłowy. Sen o złodzieju , którego łapiemy ma nas utwierdzić, że finał będzie dla nas korzystny, a nasz lęk o to, że coś stracimy jest nieuzasadniony. Jeżeli złapaniu złodzieja towarzyszy pościg, zanim osiągniemy cel, czeka nas jeszcze wiele trudności do pokonania.

Drugim pozytywnym dla nas znakiem jest to, że złodziej z naszego snu zostanie przekazany w ręce policji. Według sennika złapanie złodzieja i przekazanie go policji jest zwiastunem docenienia i sukcesu, jaki wkrótce osiągniemy. Inaczej należy interpretować sen, w którym gonimy złodzieja, ale nie potrafimy go złapać. O takiej sytuacji sennik mówi, że złodziej jest zapowiedzią straty.

Zobacz także: Sen o kobiecie – zwiastun pomyślności czy ostrzeżenie?

Sen o byciu złodziejem – sennik

Złodziejem we śnie możemy być my sami, co niestety nie jest dobrą wróżbą. Sennik ostrzega, że bycie złodziejem powinno nas wprowadzić w stan wzmożonej ostrożności. Jeżeli nasze decyzje i działania będą nieprzemyślane, narażamy się na straty finansowe. Ten sen o złodzieju jest też przestrogą, byśmy postępowali w zgodzie z naszym sumieniem. Jeśli nie jesteśmy złodziejem, jednak ktoś nas o to posądza, czeka nas praca nad sobą, bo błędnie i pobieżnie oceniamy innych ludzi, przez co możemy kogoś skrzywdzić.

Sennik. Widzieć złodzieja

Częstym motywem sennym jest ten, w którym nie integrujemy w wydarzenia związane z kradzieżą, nie jesteśmy też złodziejem. Jak przeczytamy w senniku, widzieć złodzieja to przestroga przed przykrymi niespodziankami albo problemami, jakich się nie spodziewamy. Kiedy poza tym, że go zobaczymy, odczuwamy strach, jest to sygnał, że mamy niskie poczucie własnej wartości, co może w przyszłości działać na naszą niekorzyść.

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości