włamanie

  Aktorka zwróciła się do niego w mediach społecznościowych.

  Umiejętności włamywaczy mogą wprawić w osłupienie. Od pewnego czasu potrafią oni wejść do czyjegoś mieszkania, zabrać cenne przedmioty i nie pozostawić po sobie żadnych śladów. Ten rodzaj przestępstwa otrzymał nazwę "białego włamania". Czy można się przed nim chronić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadali Wojciech Grabarek, ofiara "białego włamania" oraz insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

  Michał Grzech zajmuje się awaryjnym otwieraniem zabezpieczonych zamkiem drzwi. Niemal każdego dnia pomaga ludziom, którzy nie mogą dostać się do własnego domu czy samochodu.

  Sprawdzone sposoby na zabezpieczenie mieszkania podczas urlopu.

  Prywatna skrzynka mailowa szefa kancelarii premiera została zaatakowana przez hakerów. Taka informacja obiegła media kilka dni temu. Niedługo potem w sieci zaczęły pojawiać się liczne dokumenty, m.in. korespondencja Michała Dworczyka z premierem Mateuszem Morawieckim. Wszystko wskazuje na to, że za tym działaniem stoi Rosja. W Dzień Dobry TVN o skali problemu opowiedział ekspert ds. nowych technologii, dr Maciej Kawecki.

  Laura Łącz mieszka w pięknym domu na warszawskiej Saskiej Kępie. Kiedy wróciła do niego po kilku godzinach nieobecności, przeżyła szok. Aktorka zastała zniszczone okna i doszczętnie splądrowane wnętrze. Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejami? Poznaj rady policjanta.

  Włamywacz narusza przestrzeń, w której czujemy się bezpiecznie. Sen o włamaniu jest więc nieprzyjemny. Mimo to pojawia się nie bez powodu, a sennik mówi, że włamanie do domu to najczęściej ostrzeżenie.

  Włamanie do domu, czy kradzież to jedna z czarniejszych wizji. Kiedy śni nam się złodziej, możemy obudzić się pełni lęku. Sennik odpowiada, czy złodziej obecny w naszym śnie rzeczywiście ma za zadanie nas przestrzec. Czy sen o złodziejach może mieć też wymiar pozytywny?

  Agnieszka W. najmowała się do pilnowania dzieci i jednocześnie okradała ich rodziców. Włamaniami do domów swoich pracodawców parała się przez dwa lata. Wynosiła z ich domów gotówkę oraz cenne przedmioty. Wpadła, gdy rodzice zamontowali ukryte kamery.

  W zeszłym tygodniu włamano się do domu Romana Giertycha. Z naszymi ekspertami porozmawialiśmy dziś o tym, co zrobić, gdy zorientujemy się, że nasz dom został okradziony lub gdy przyłapiemy sprawcę na gorącym uczynku? Czego doświadczają osoby napadnięte? Jak poradzić sobie ze strachem i przywrócić domownikom poczucie bezpieczeństwa? Naszymi gośćmi był Luka Szaranowicz, adwokat oraz Anna Kędzierska, psycholog.