Horoskop

Sen o zamku w drzwiach - co oznacza dla kobiet, a co dla mężczyzn?

Horoskop

Aktualizacja:
zamek, drzwi, zamek w drzwiach, klamka

Zgodnie z interpretacjami podanymi w senniku zamek w drzwiach stanowi przestrogę. Dotyczy ona najczęściej braku ostrożności z naszej strony. Jeżeli nie zmienimy naszego postępowania, to wkrótce możemy dużo stracić

Zamek do drzwi to przede wszystkim symbol naszego odgrodzenia się od świata zewnętrznego. Klucz do tego zabezpieczenia mogą otrzymać tylko osoby nam najbliższe, najbardziej zaufane. Z tego powodu sen o przekazaniu komuś kluczy do sypialni oznacza otwarcie się przed nim w sposób intymny.

Trudności i przeszkody jako interpretacje snu o zamku w drzwiach

Zamek ma za zadanie powstrzymać przed wejściem osoby, które nie powinny znaleźć się w danym miejscu. Dlatego sen o zamku w drzwiach oznacza utrudnienia i przeszkody, które napotkamy na swojej drodze. Pocieszające jest to, że najczęściej da się go otworzyć. Jeżeli więc zachowamy się roztropnie i mądrze, to otworzymy to symboliczne zabezpieczenie i pokonamy swoje problemy. Czasami w marzeniu sennym mimo wielu prób nie udaje się pokonać tego zabezpieczenia. Interpretacja jest wtedy dość oczywista – nie zrealizujemy naszych planów.

Przekręcenie zamka w drzwiach oznacza otwarcie czegoś. Dlatego też symbolika snu nawiązuje bezpośrednio do tej czynności. Jeśli śnimy o zamku w drzwiach, prawdopodobnie dusimy w sobie negatywne emocje, które bardzo źle na nas wpływają. Należy więc jak najszybciej „otworzyć się”, wyrzucić z siebie te toksyczne uczucia. Sam w sobie sen o zamkniętym zamku ostrzega przed wiszącymi nad naszą głową ogromnymi kłopotami. Wbrew pozorom śnienie o otwieraniu nie świadczy o tym, że właśnie decydujemy się na oczyszczenie z toksycznych uczuć. Niestety jest to zły znak. Takie marzenie senne oznacza, że musimy podjąć walkę ze swoimi złymi nawykami albo zahamowaniami, które uniemożliwiają nam odczuwanie szczęścia.

Istnieje także inna interpretacja tego snu, według której oznacza on pojawienie się nowych możliwości i perspektyw. Może też być odkryciem jakiejś tajemnicy lub rozpoczęciem nowego etapu w życiu.

Bardzo złym znakiem jest sen o zepsutym zamku. Możemy obawiać się, że wkrótce spotka nas bardzo bolesny zawód miłosny. Co ciekawe, marzenie senne, w którym urządzenie działa bez zarzutu, również nie jest dobrą wróżbą – stanowi przestrogę, abyśmy byli ostrożni, ponieważ w naszym otoczeniu czai się bardzo niebezpieczny oszust.

Sen o zamku w drzwiach według sennika mistycznego

Bardzo ciekawe interpretacje snu o zamku w drzwiach zawiera sennik mistyczny. Przede wszystkim rozróżnia on interpretację tego marzenia sennego kobiety i mężczyzny. Jeżeli o takim urządzeniu w drzwiach śni kobieta, jest on odzwierciedleniem jej chęci utrzymania sytuacji, w której się obecnie znajduje. To symboliczne zabezpieczenie się przed zmianą. Natomiast sen mężczyzny o zamku w drzwiach ma przeciwne znaczenie. W tym przypadku chodzi o rolę zdobywcy, o pokonywanie przeszkód i otwieranie kolejnych drzwi na drodze do obranego celu. Jednak ogólnie rzecz ujmując, zamek we śnie to informacja wysyłana przez naszą podświadomość, że tworzymy duże bariery między nami a światem zewnętrznym. Co ważne, zamek sam w sobie świadczy o tym, że jednak chcemy przełamać te bariery i otworzyć się na innych ludzi.

Sennik mistyczny podaje też interpretacje konkretnych działań, które wykonujemy na tym urządzeniu. Jeżeli zamek otwieramy z niechęcią, podświadomie odczuwamy działania innych osób, które wpływają negatywnie na nasze sprawy. Jeśli zaś otwieramy go bez klucza, za pomocą wytrycha, to znaczy, że prawdopodobnie zmuszamy innego człowieka do postępowania w sposób niezgodny z jego zasadami. Natomiast zamykanie kogoś na klucz oznacza zazdrość i obawę przed utratą tej osoby.

Zamek błyskawiczny we śnie – wstyd lub ukrywanie czegoś

Zamek błyskawiczny to szybkie otwieranie. Dlatego sen o tym przedmiocie oznacza, że w realnym świecie będziemy się kierować najłatwiejszymi i najszybszymi rozwiązaniami. Trzeba jednak uważać, żeby nie przesadzić i nie traktować życia zbyt lekko. W świecie rzeczywistym dość często zdarza się, że zamek błyskawiczny się zacina. A co oznacza sen o takiej sytuacji? Prawdopodobnie jakaś sprawa, która jest dla nas istotna, utknie w miejscu i nie będziemy mogli doprowadzić do jej rozwiązania. Nasze postępy zostaną zatrzymane. Może też przyśnić się sen, w którym zamek błyskawiczny zupełnie się zepsuje. Marzenie senne odzwierciedla obawę, że nasze plany nie zostaną zrealizowane, nie osiągniemy wyznaczonych sobie celów.

Sny o czynnościach związanych z zamkiem błyskawicznym również mają wyjaśnienie w sennikach. Zasuwanie go wskazuje na to, że czegoś się wstydzimy lub próbujemy ukryć. Natomiast rozsunięcie zamka to przepowiednia, że wkrótce będziemy czymś się chwalić.

Dziwne sny w czasie kwarantanny. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Co oznacza sen o obrazie według sennika?

Co znajdziemy w senniku pod hasłem „chować się przed kimś lub w jakimś miejscu”?

Sennik: bezdomny. Znaczenie snu, symbolika bezdomnych

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości