Horoskop

Sen o podłodze według sennika - jak należy go interpretować?

Horoskop

Aktualizacja:
dom, para, podłoga

Sny o podłodze sennik zazwyczaj interpretuje jako odbicia codziennych spraw, które zaprzątają twoje myśli. Bardzo często są one również symbolem potrzeby zmiany w życiu, niekiedy mniejszej, a czasem nawet rewolucyjnej.

Niekiedy sen o podłodze symbolizuje twoje ukryte myśli i dylematy. Przykładem jest sen o brudnej podłodze, który bywa oznaką wątpliwości natury moralnej.

Sen o podłodze jako zapowiedź lub potrzeba zmiany

Widok podłogi we śnie bywa odbiciem zmęczenia w codziennym życiu, a tym samym potrzeby nie tyle odpoczynku, co zmian. Czasem mogą być one drobne, bywa jednak, że podświadomie pragniesz tych daleko idących, wręcz rewolucyjnych. Takie znaczenie według sennika ma na przykład sen o myciu bądź zamiataniu podłogi. Sprzątając podłogę, usuwasz bowiem zalegający „brud”, który ci przeszkadza, a odsłaniasz świeżą i znacznie ładniejszą warstwę, zwykle symbolizującą lepsze życie po wprowadzonych zmianach. Nie muszą one być duże, czasem wystarczy tylko znalezienie ciekawego hobby, zorganizowanie większej ilości czasu na odpoczynek lub zrezygnowanie z drobnych obowiązków, które są dla ciebie wyjątkowo męczące. Czasem problemem może być również nadmierny perfekcjonizm. Pamiętaj, że nie wszystko w twoim życiu musi być doskonałe. Pozwól sobie na chwilę oddechu, a z pewnością zobaczysz różnicę.

Z kolei potrzebę życiowej rewolucji może zwiastować sen o naprawie dziurawej podłogi. Taki znak od podświadomości oznacza, że najprawdopodobniej nie jesteś zadowolony ze swojego życia. Jeśli miewasz tego typu marzenia senne, zastanów się, w czym tkwi problem i zacznij zmieniać dręczące cię sprawy, najlepiej krok po kroku. W końcu powinieneś osiągnąć wewnętrzny spokój. Ważne jest jednak samozaparcie i wytrwałość w dążeniu do celu.

Układanie parkietu bądź paneli na podłodze to wskazówka od podświadomości, że potrzebujesz zmiany miejsca. Według sennika jest to również obietnica, że w nowym środowisku odnajdziesz się bardzo szybko.

Potrzebę zmian odzwierciedla również sen o brudnej podłodze. Według sennika jest ona symbolem konfliktów wewnętrznych, a niekiedy nawet dylematów moralnych, które dręczą cię w mniej lub bardziej widoczny sposób. Najlepszym rozwiązaniem sytuacji będzie odnalezienie źródła męczącego problemu i mądre rozwiązanie go.

Niekiedy sen o podłodze jest symbolem utraty kontroli nad życiem. Podłoga czarno-biała według sennika symbolizuje poczucie chaosu. Jego opanowanie to jedyny sposób na odzyskanie spokoju ducha. Z kolei sen o pochyłej podłodze pokazuje, że oddalasz się od założonego planu. Postaraj się jak najszybciej wrócić na właściwe tory. W innym wypadku twój plan najprawdopodobniej się nie powiedzie. Odwrotne znaczenie ma natomiast sen o podłodze z desek, według sennika będący symbolem stabilności życiowej.

Kiedy sen o podłodze jest złym omenem?

Czasami sennik interpretuje sen o podłodze jako zły znak. Ma to miejsce między innymi w przypadku, gdy przyśni ci się śliska, zalana lub dziurawa podłoga. Bardzo często symbole te są bowiem interpretowane przez sennik jako zastawiona pułapka, w którą wdepnięcie może być fatalne w skutkach. Warto zastanowić się, kto chciałby, aby powinęła ci się noga. Sen taki może dotyczyć zarówno osób z życia prywatnego, jak i zawodowego, dlatego należy uważnie rozejrzeć się wokół. Tylko dzięki temu możliwe będzie uniknięcie poważnych kłopotów.

Również sen o lakierowaniu podłogi zazwyczaj nie ma pozytywnego przesłania. Najczęściej jest on bowiem zwiastunem tego, że masz fałszywych przyjaciół. Warto wzmóc czujność, szczególnie w przypadku dzielenia się poufnymi informacjami. Polerowanie podłogi we śnie to z kolei zapowiedź nieszczęścia w najbliższym czasie.

Biała podłoga symbolizuje upragnione rzeczy bądź wydarzenia, do których nie masz dostępu. Może lepiej przestać żyć marzeniami i skupić się na realnym życiu?

Negatywną wróżbą bywa sen o drewnianej podłodze. Często jest bowiem zwiastunem utraty kontaktu z bliską osobą. W takiej sytuacji warto bardziej zadbać o relacje z najbliższymi. Być może dzięki temu uda ci się uniknąć przykrych wydarzeń.

Sen o chodzeniu po mokrej podłodze to z kolei według sennika sygnał, że w twoim życiu ostatnio nie działo się najlepiej, a przy tym przestroga przed pogorszeniem obecnej sytuacji. Wyjście z problemów nie będzie łatwe, jednak nie jest ono niemożliwe.

Sen o podłodze może być zarówno ostrzeżeniem, jak i sygnałem od podświadomości o potrzebie mniejszych lub większych zmian w życiu. Należy jednak pamiętać, że sennik ma być jedynie wskazówką. Znacznie lepiej zinterpretujesz sen, używając do tego również swojej intuicji.

Zobacz także:

Połączył je pole dance i ekologiczne sprzątanie

Odpicowane mieszkanie – życie w starym domu

Sennik: las – symbolika snu. Co oznacza płonący las i ucieczka przez gąszcz drzew?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości