Horoskop

Sennik: las - symbolika snu. Co oznacza płonący las i ucieczka przez gąszcz drzew?

Horoskop

Aktualizacja:

Las widziany we śnie jest niezwykle cenną wskazówką, która pomaga zrozumieć własne potrzeby i wewnętrzne pragnienia. Według senników zazwyczaj jest zwiastunem dobrych zmian w życiu, może być jednak równie fascynujący, co niebezpieczny.

Na przestrzeni lat las zawsze kojarzył się ludziom z terenem niezbadanym i w pewnym sensie magicznym. Było to miejsce pełne nieznanych stworzeń, zwierząt, duchów i wróżek, gdzie ludzie pojawiali się po prostu jako goście. Czasem las widziany we śnie pomaga zrozumieć podświadome pragnienia, ale także strachy. Może symbolizować wewnętrzny niepokój i sekrety. Prawidłowe odczytanie jego symboliki jest jednak możliwe wyłącznie poprzez dokładną analizę pojawiających się we śnie zdarzeń, motywów i z pozoru nic nieznaczących szczegółów. Na co warto zwrócić uwagę, analizując sen o lesie?

Sennik: las – ogólne znaczenie snu

Znalezienie się w lesie we śnie jest nie tylko sposobem na zrozumienie, jak ważny jest kontakt z przyrodą, lecz także bezpośrednią sugestią, aby w końcu zająć się własną psychiką i odczuciami, zajrzeć w głąb siebie i zrozumieć swoje oczekiwania wobec świata oraz innych ludzi.

Jeśli las widziany jest wyłącznie z daleka, a ty nie zbliżasz się do niego, tylko go obserwujesz, oznacza to, że dalej poszukujesz właściwej drogi w swoim życiu. Być może jeszcze nie do końca wiesz, co jest dla ciebie dobre i co chcesz robić. To dobry czas, żeby przemyśleć wszystkie możliwe rozwiązania i możliwości, a następnie zdecydować się na najbliższą sercu opcję. Las jest w tym przypadku także symbolem pogodzenia się z własnymi niedoskonałościami oraz harmonii z otoczeniem i naturą.

Obserwowanie gęstego, dużego lasu nie w pojedynkę, lecz z przyjaciółmi czy nawet nieznajomymi ludźmi, wróży dobre zmiany na polu zawodowym. Prawdopodobnie już niedługo nadarzy się okazja do przeniesienia się do nowego miejsca pracy lub awans, co będzie związane z nowymi obowiązkami i koniecznością ciężkiej pracy. Pospolite drzewa, które mimo swojej zwyczajności prezentują się naprawdę baśniowo, są według senników zwiastunem zysku oraz szansą na realizację swoich planów.

Jeśli we śnie wchodzisz do serca lasu, oznacza to, że na co dzień brakuje ci miejsca, w którym możesz odpocząć od stresu i nieprzyjemnych sytuacji. Według senników znalezienie się wewnątrz gąszczu drzew i krzewów powinno być traktowane jako próba ucieczki od trosk i obowiązków, chęć znalezienia spokoju i bezpieczeństwa. Skupienie uwagi na jednym konkretnym drzewie podczas snu należy z kolei interpretować jako potrzebę znalezienia wsparcia w bliskich osobach.

Wygląd lasu a znaczenie snu według senników

W zależności od tego, jak wygląda las w marzeniu sennym, interpretacja poszczególnych snów może się diametralnie różnić.

  • Gęsty las – to symbol powodzenia, nowych szans i możliwości. Spokojny spacer po gęstym lesie należy rozumieć jako zapowiedź pozytywnych zmian w życiu.
  • Płonący las – znaczenie snu jest dość oczywiste, według senników nie należy doszukiwać się w nim ukrytych sensów. Podobnie jak w rzeczywistości płonący las przyczynia się do śmierci wielu gatunków zwierząt i obumierania roślinności, sen o takiej tematyce zwiastuje stratę. Przy czym niekoniecznie jest to symbol śmierci – płonący las według sennika może symbolizować również poważną kłótnię z bliskimi, która w rezultacie zakończy się pogorszeniem relacji lub zerwaniem kontaktu.
  • Las pełen grzybów – grzyby są według senników dobrą wróżbą, często odnosi się je także do życia seksualnego. Sen o grzybach w lesie może oznaczać również okazję do poznania czyjegoś długo skrywanego sekretu.
  • Las iglasty – podobny sen symbolizuje zbliżające się trudności, które mogą dotyczyć zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. Przy odrobinie wysiłku wszystkie problemy uda się przezwyciężyć samodzielnie.
  • Las liściasty – to zapowiedź dobrobytu, nowych możliwości, realizacji marzeń i pomyślności.
  • Zielony las – według sennika jest to zwiastun małżeństwa lub zaręczyn. W przypadku osób samotnych może być zapowiedzią nowych ciekawych znajomości, które mają szansę szybko przerodzić się w coś więcej niż przyjaźń.

Sen o lesie – jakie czynności wykonuje osoba śniąca?

  • Jeśli we śnie osoba śniąca musiała iść przez las nocą, w samotności, według sennika oznacza to, że już niedługo na jawie będzie musiała prawdopodobnie zmierzyć się z trudną sytuacją, w którą zostanie wplątana nie z własnej woli.
  • Ucieczka przez las w sennikach interpretowana jest jako symbol straty finansowej.
  • Zgubienie się w lesie oznacza, że znajdziesz rozwiązanie od dawna nurtujących cię problemów.

Zobacz również:

O czym mówią nam sny? Specjalista: „Sny prognozują przyszłość”

Co zrobić, żeby się wyspać? Sposoby, które ułatwiają zaśnięcie

Halo, właśnie śnił mi się telefon!

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości