Gwiazdy

"Możliwość pokazania polskiej kultury ludowej to zaszczyt". Na czym polega fenomen Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"?

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Marta Buchla
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” od kulis
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” od kulis Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Na przestrzeni ostatnich kilku dekad artyści zasilający szeregi Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" dali ponad 8 tys. koncertów. Ich nieprzeciętny talent doceniła zarówno polska, jak i zagraniczna publiczność. W Dzień Dobry TVN uznani chórzyści i tancerze odsłonili kulisy swojej pracy.

Wyjątkowa misja Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" istnieje od ponad siedemdziesięciu lat. Na jego sukces pracują wybitnie utalentowani artyści. To dzięki ich staraniom każdy koncert folklorystycznej grupy niesie za sobą szereg niepowtarzalnych emocji.

- Dla mnie to jest olbrzymi zaszczyt, mieć taką możliwość pokazania polskiej kultury ludowej, która jest przepiękna, bardzo bogata - stwierdził tancerz Marcos de Lima, a z jego słowami natychmiast zgodziła się Iwona Pasterny.

- Praca w tym zespole, dla mnie osobiście, jest ogromną frajdą (...). Wróciliśmy właśnie niedawno z dwutygodniowej trasy po USA (...). Zawsze nas tam przyjmują ciepło - zapewniła chórzystka.

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" od kulis

Każdy występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" to efekt wielogodzinnych prób, a co za tym idzie - także i godnej podziwu pracowitości artystów. Co ciekawe, muzycy i tancerze samodzielnie troszczą się o swój wizerunek sceniczny.

- Podczas jednego koncertu przebieramy się sześć, siedem razy (...). Malujemy się sami. Mniej więcej wiemy, jakie są określone normy. Nasze twarze muszą być widoczne (...). Makijaż jest dość mocny, ale współgra z naszymi strojami - zdradziła Iwona Pasterny.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Marta Buchla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości