Gwiazdy

Witold Orzechowski nie żyje. Reżyser był mężem Beaty Tyszkiewicz

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
filmpolski.pl, Facebook
Witold Orzechowski

Nie żyje Witold Orzechowski. Reżyser zmarł w wieku 80 lat. Był drugim mężem Beaty Tyszkiewicz oraz scenarzystą "Kariery Nikodema Dyzmy". Filmowca we wzruszającym wpisie pożegnał między innymi Mariusz Szczygieł. Podano datę i miejsce pogrzebu.

Witold Orzechowski nie żyje

O śmierci Witolda Orzechowskiego poinformował portal filmpolski.pl. Reżyser odszedł 22 kwietnia. W komunikacie podano szczegóły pogrzebu artysty.

- Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 29 kwietnia. Msza święta żałobna odprawiona zostanie o godzinie 11:00 w parafii pw. św. Jakuba przy placu Narutowicza w Warszawie. Pochówek w grobowcu rodzinnym będzie miał miejsce około godziny 14:00 na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej 39 w Łodzi w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół - czytamy na łamach serwisu.

Odeszli w 2021

Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Witold Orzechowski zmarł w wieku 80 lat. Urodził się w Łodzi, skąd przeprowadził się do Warszawy, by ukończyć studia na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych. W latach 70. kształcił się w szkole filmowej w Łodzi na Wydziale Operatorskim.

W życiu zawodowym realizował się w roli reżysera i scenarzysty. Ostatni film, nad którym pracował, miał premierę w 2016 roku. Prywatnie był niegdyś związany z Beatą Tyszkiewicz.

Mariusz Szczygieł żegna Witolda Orzechowskiego

Mariusz Szczygieł opublikował na Facebooku pożegnalny wpis o Witoldzie Orzechowskim. Dziennikarz poznał reżysera, gdy pracowali razem nad jednym z projektów telewizyjnych.

- Witold Orzechowski postawił na mnie w roli prawdziwka. Żadnego telewizyjnego upozowania! Mam nie przypominać nikogo, kogo znamy z publicznej telewizji. Był reżyserem filmowym, więc umiał wyolbrzymić tę moją naturalność i młokosowatość. (...) Dbał o mnie, wzmacniał psychicznie, choć potrafił być też wampirem energetycznym - napisał reportażysta.

Słowami uznania dla zmarłego podzielił się również kompozytor Piotr Salaber. - (...) Od 30 lat po prostu przyjaciel… Witku, cześć Twojej pamięci! - czytamy na Facebooku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: filmpolski.pl, Facebook

Źródło zdjęcia głównego: MWmedia

Pozostałe wiadomości