Polka, która gra u Sorrentino i we włoskich serialach. Jak zaczęła się aktorska kariera Wandy Murach?

Dzień Dobry TVN
Gra w filmach i serialach, a widzowie ją uwielbiają. Wanda Danuta Murach robi karierę we Włoszech. Wszystko zaczęło się od jednej piosenki.

Z małej miejscowości na wielkie ekrany

Wanda Danuta Murach urodziła się w 1955 roku w małej wsi Lutówko pod Sępólnem Krajeńskim, w województwie kujawsko pomorskim.

Urodziłam się w bardzo małej wiosce przy lampie naftowej, tam nie było prądu, nie było wody w kranach, ubikacja była na zewnątrz. Początki nie były sprzyjające temu aby grać w filmach

- wspomina.

Raz w miesiącu do miasteczka przyjeżdżało kino objazdowe. Jak mówi, wychowała się na filmach Charliego Chaplina. Przed wyjazdem do Włoch zajmowała się wieloma rzeczami. - Całe moje życie było pełnie inicjatyw. Najpierw pracowałam po urzędach, pracowałam jako pilot wycieczek zagranicznych, jeździłam po świecie, 46 krajów udało mi się dzięki temu zwiedzić – opowiada Wanda Danuta Murach.

Polka, która podbiła włoskie serca i ekrany

Wanda Danuta Murach w 1999 roku postawiła wszystko na jedną kartę. - Wichry wojny domowej spowodowały, że pojechałam. Wyjazd do Włoch, to była decyzja bardzo spontaniczna. Ja się nie spodziewała, to nie było zaplanowane, to się stało w ciągu dwóch, trzech dni. Początki jak zawsze nie są łatwe i nie wyjechałam do Włoch z myślą o tym, że będę miała karierę. Wyjechałam do Włoch na trzy miesiące, żeby odpocząć, porozmawiać sama ze sobą, ułożyć sobie swoje życie. Los jednak tego nie chciał. Los chciał, żebym we Włoszech została. Robił wszystko odwrotnie niż ja myślałam. Wszystkie wichry, cały mój życiorys przed musiał się wydarzyć – mówi.

Pewnego dnia przygotowała krótki program z okazji Dnia Kobiet. Zaśpiewała wówczas piosenkę "Miłość Ci wszystko wybaczy". Zobaczyła to jedna z aktorek, która zachwyciła się talentem Pani Wandy. - Nie bardzo chciałam się przyznać, że nie jestem aktorką, zobaczymy co się wydarzy – myślała wówczas.

Została zaproszona do teatru, gdzie prowadzone były kursy dykcji i wymowy po włosku – zapisała się. Tak zaczęła się jej włoska aktorska kariera. Wanda Danuta Murach występuje w filmach, między innymi u Paolo Sorrentino i serialach. Polka jest uwielbiana przez włoskich widzów.

Zobacz też:

Hanna Zborowska Neves i jej ukochana Brazylia. "Jak mnie widzą, to wszyscy się rzucają, chcą się tulić"

Dominika Gwit i jej taniec podbijają sieć. "Dystans moi drodzy. Tylko on nas uratuje"

Anna Lee Fisher - pierwsza matka w kosmosie: "Czułam odpowiedzialność wobec kobiet, które przyjdą po mnie"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?