Gwiazdy

Tymon Tymański poszedł na studia. "Ta szkoła jest zwana obozem przetrwania". A co studiowały inne gwiazdy?

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
S. Brózda, A. Gdula
Tymon Tymański został studentem
Tymon Tymański został studentem Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jeśli ktoś uważa, że studia są tylko dla młodych, jest w dużym błędzie. Doskonałym przykładem na to, że naukę i nową zawodową drogę można rozpocząć w każdym wieku jest Tymon Tymański. Muzyk w wieku 54 lat rozpoczął studia reżyserskie. Dlaczego się na to zdecydował? Co przesądziło o wyborze właśnie tego kierunku? Zapytaliśmy również inne gwiazdy o to, co studiowały. Na naszej kanapie usiedli: Anna Powierza, Marek Kościkiewicz i Tomasz Ciachorowski.

Tymon Tymański poszedł na studia

Tymon, a właściwie Ryszard Waldemar Tymański to ceniony wokalista, multiinstrumentalista, poeta oraz prozaik. Artysta pochodzi z Gdańska i jest założycielem wielu zespołów alternatywnych. Pracował również w radiu. - Jest przeciwieństwem tego wszystkiego, co sobie wyobrażasz o radiowcu. Ma fatalną dykcję, mówi jak karabin maszynowy - powiedział Mikołaj Lizut - dziennikarz i producent. Obecnie Tymon Tymański - w wieku 54 lat - postanowił rozpocząć studia reżyserskie w Gdyńskiej Szkole Filmowej. - To jest moje marzenie życie, można powiedzieć takie ukoronowanie mojej działalności artystycznej - stwierdził Tymon Tymański.

Artysta wyznał, że przez całe życie miał ochotę robić muzykę do filmów. - Udało mi się nawet otrzeć o tę wielką sztukę filmową. Mianowicie pracowałem przy "Weselu" Wojtka Smarzowskiego, jako aktor i kompozytor. Poczułem, czym jest praca na planie, u zawodowca i potem marzyłem, żeby ktoś się odzywał do mnie co dwa lata i dawał mi świetny film. Zrozumiałem, żeby naprawdę dokonać tego, o czym marzyłem sam muszę zacząć robić filmy. Potrzebuję wiedzy technicznej - dodał muzyk.

- Podjął się bardzo trudnego zadania. Dlatego, że ta szkoła jest zwana obozem przetrwania - powiedział Leszek Kopeć Dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Na roku Tymona Tymańskiego jest 10. studentów. Przyszyły reżyser poznał kolegów podczas wakacyjnego pleneru, gdzie pierwszoroczniacy pracowali nad etiudą filmową. Jak odbierają go koledzy? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Jakie studia ukończyły gwiazdy?

Historia Tymona Tymańskiego pokazuje, że nową drogę zawodową można rozpocząć w dowolnym momencie życia. Czasem zdarza też, że mimo ukończonych studiów robimy coś zupełnie innego. Tak było w przypadku Anny Powierzy, Marka Kościkiewicza oraz Tomasza Ciachorowskiego.

Muzyk Marek Kościkiewicz zdecydował się studiować wzornictwo przemysłowe na ASP, ale równolegle rozwijał swoje pasje. - Grałem w amatorskich zespołach, [...], ale tak się złożyło, że chciałem mieć jakiś solidny zawód, który pozwoli mi [...] utrzymać rodzinę, zapłacić wszystkie opłaty - powiedział muzyk.

Aktor Tomasz Ciachorowski skończył oceanotechnikę na Politechnice Gdańskiej. Artysta przyznał, że już w momencie składania papierów wiedział, że to nie jest jego droga i tak do końca nie wie, czemu zaczął akurat te studia. - Odpowiadając na to pytanie często próbuję zwalić winę na rodziców. Byłem niejako przymuszony. Tata miał zakład [...], chciał, żebym skończył jakiś mechaniczny kierunek - powiedział.

Natomiast aktorka Anna Powierza ukończyła filozofię, logopedię i pedagogikę. - Mój wybór załamał moich rodziców. Ja jestem zadowolona, uważam, że to był jeden z mądrzejszych wyborów w moim życiu, bo filozofia dała mi strasznie dużo - stwierdziła. Czego artystkę nauczyły studia? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie uwierzycie, co studiowały nasze gwiazdy!
Nie uwierzycie, co studiowały nasze gwiazdy! Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: S. Brózda, A. Gdula

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości