Gwiazdy

Maciej Stuhr w podwójnej roli na planie serialu "Szadź 3". "To jest zmiana"

Gwiazdy

Autor:
Izabela
Dorf
Źródło:
Mateusz Jarosławski, Kinga Burzyńska
Maciej Stuhr w podwójnej roli na planie serialu „Szadź 3”
Maciej Stuhr w podwójnej roli na planie serialu „Szadź 3”Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Od początku września serial "Szadź 3" jest już dostępny na platformie Player. To, co wyróżnia ten sezon od poprzednich jest fakt, że wyreżyserował go Maciej Stuhr, który także wciela się w postać głównego bohatera - Piotra Wolnickiego. Jaka zmiana w nim zachodzi, kiedy staje po drugiej stronie kamery? Co pozostali aktorzy myślą o reżyserze Macieju Stuhrze? Zapytała ich o to reporterka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska. 

Maciej Stuhr wyreżyserował "Szadź 3"

Wszyscy znamy Macieja Stuhra jako aktora, ale niewielu z nas wie, że artysta zdobywa także doświadczenie jako reżyser. W tej roli ma na swoim koncie m.in. kilka krótkometrażowych filmów, które zrealizował ze studentami z Warszawy.

Ostatnio Maciej Stuhr stanął po obu stronach kamery w 3. sezonie "Szadzi", co oznacza, że wcielił się w postać głównego bohatera Piotra Wolnickiego oraz wyreżyserował odcinki. Zdaniem aktora oba zadania dają wielką radość, ale nieco inną.

- (Reżyseria - przyp. red.) to jest innego typu satysfakcja. Jeżeli się na coś wpadnie, coś się powie kolegom operatorom i scenografom, to się dzieje, to się zmienia. Jeżeli zmienia się na dobre, to jest taka radocha, której aktor nigdy w zasadzie nie doświadcza, bo jest bardzo skupiony na sobie i roli - stwierdził Maciej Stuhr.

Przyznał także, że jest bardzo zestresowany tym, że musi reżyserować samego siebie.

Maciej Stuhr - jaki jest jako reżyser?

Aktorzy grający w serialu "Szadź" lubią współpracować z reżyserem Maciejem Stuhrem. - Jest fajnie - stwierdziła Aleksandra Popławka wcielająca się w rolę detektyw Polkowskiej. Niektórzy zauważają w swoim koledze zmianę, kiedy staje po drugiej stronie kamery. - Jako aktor jest bardzo skupiony i bardzo cichy, a jako reżyser musi zapanować nad całą ekipą. (...) To jest zmiana - powiedziała Anna Cieślak.

Inne opinie usłyszycie w dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Źródło: Mateusz Jarosławski, Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości