Gwiazdy

Solowy debiut Sylwii Banasik-Smulskiej. Posłuchajcie "Fajerwerków"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
 Sylwia Banasik-Smulska w piosence „Fajerwerki"

Sylwia Banasik-Smulska to wokalistka znana wcześniej tylko z dubbingowych występów. Teraz postanowiła rozpocząć karierę solową i na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentowała utwór "Fajerwerki" z nadchodzącej płyty.

Kim jest Sylwia Banasik-Smulska?

Sylwia Banasik-Smulska jest absolwentką studiów z wokalistyki jazzowej na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej oraz magistrem sztuki kierunku musicalowego na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Przez blisko 10 lat była główną wokalistką Studio Accantus. Zdobywała milionowe wyświetlenia przy coverowanych utworach. Na swoim koncie ma dubbingi polskiej wersji filmu Disneya pt. "Piękna i Bestia" (śpiewała tam partie wokalne Belli), a także w takich produkcjach, jak m.in. "Ralph Demolka", "Pokemony w dżungli", "Barbie" oraz musicalach "Rodzina Addamsów", "Miss Saigon" i "Evita". Związana jest z wieloma scenami teatrów muzycznych w Polsce

Singiel "Fajerwerki"

Niedawno Sylwia postanowiła rozwijać karierę na własny rachunek. Jej solowym debiutem jest piosenka pt. "Fajerwerki", w której teledysku gościnnie pojawił się Rafał Jonkisz. Nadchodząca płyta artystki powstaje we współpracy z pianistą i kompozytorem, Adamem Pietrzakiem. Na albumie, który ukaże się w 2022 roku będzie można znaleźć dużą różnorodność gatunkową.

- Będzie dla mnie wielką radością, jeżeli ktoś utożsamiając się z podmiotem, dostanie zastrzyk energii do działania! Kto wie, może w jego życiu rozbłyśnie cała masa fajerwerków? Tego życzę każdemu, kto ich jeszcze nie doświadczył, lub za nimi tęskni" - mówi Sylwia Banasik-Smulska.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek-Linda/East News

Pozostałe wiadomości