Gwiazdy

Sofia Carson o swoim najnowszym klipie. "Loud jest dedykowany wszystkim kobietom na świecie"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
Michał Milanowski, Gabi Drzewiecka
Sofia Carson głośno o kobietach
Sofia Carson głośno o kobietach Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Najnowszy teledysk Sofi Carson "Loud" niesie ważne przesłanie, podobnie jak cała działalność zawodowa tej niezwykle utalentowanej piosenkarki i aktorki. O tym, komu dedykowana jest piosenka, artystka opowiedziała w rozmowie z Gabi Drzewiecką.

Sofia Carson - utalentowana artystka i filantropka

Artystka znana jest z poruszania ważnych społecznie tematów w swojej twórczości. Może poszczycić się dwiema złotymi płytami i czterema złotymi singlami. Poza muzyką, zajmuje się również aktorstwem i filantropią. Sofia jest ambasadorką przy UNICEF oraz pierwszą globalną ambasadorką fundacji Cultural przy Latin Grammy.

- Bycie ambasadorką UNICEF to największy zaszczyt, jaki mnie spotkał i najważniejsza rola, by walczyć o prawa dzieci, młodych kobiet, których głosy są niesprawiedliwie uciszane, poprzez odbieranie im prawa do edukacji. (...) To stypendium pozwala zmienić życie latynoskim uczniom muzyki. Często są to bardzo utalentowani ludzie bez dostępu do edukacji. Umożliwia im ono czteroletnią naukę w szkole muzycznej - mówi Sofia, o wspomnianym przez naszą dziennikarkę stypendium fundacji Cultural przy Latin Grammy.

Sofia Carson o kobietach

Najnowszy klip gwiazdy "Loud" to prawdziwy hymn na cześć kobiet. - Czy jestem teraz zbyt głośna? Nie próbuj mnie uspokoić. Urodziłam się bowiem, by być głośna - śpiewa artystka w najnowszym singlu.

- Loud jest dedykowany wszystkim kobietom na świecie i wszystkim głosom zmiany. Ta piosenka ukazała się, bo nie było innego wyjścia - mówi Sofia. - Na początku mojej ścieżki zawodowej obiecałam sobie, że nie wezmę udziału w piosence, czy filmie, w które nie wierzę. Uważam, że moje piosenki i filmy, w których zagrałam są odzwierciedleniem tego, kim jestem. Przez to byłam postrzegana, jako trudna kobieta, inaczej niż mężczyźni - dodaje gwiazda.

Skąd w artystce wzięły się tak silne przekonania i niezwykła zdolność przekazywania ich w swojej twórczości? Gabi Drzewiecka zapytała artystkę o sposób, w jaki wychowali ją i jej siostrę rodzice, nawiązując do wypowiedzi Sofii w jednym z wywiadów, jakich udzieliła.

- Jestem za to wdzięczna rodzinie, zwłaszcza kobietom, mojej mamie i babci. Zawsze miały silne głosy, nie było rzeczy niemożliwych. W takim przekonaniu byłyśmy wychowywane. Miałam dużo szczęścia, bo nie każda dziewczynka ma takie wzorce - wyjaśnia Carson.

Z siostrą łączy Sofię ogromna zażyłość, gwiazda mówi o niej z dumą i podziwem.

- Moja siostra zawsze była nieustraszona w swoich poglądach. Nigdy nie bała się konfrontacji, za to ją podziwiam. Jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami, jest niesamowita. (...) Mam wrażenie, że od zawsze trzyma mnie za rękę i razem idziemy przez życie - opowiada artystka.

- Mam nadzieję, ze wkrótce odwiedzę Polskę - powiedziała na koniec rozmowy Sofia Carson.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: Michał Milanowski, Gabi Drzewiecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości