Gwiazdy

Joanna Przetakiewicz o kobietach w Polsce. "To mną wstrząsnęło"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
natemat.pl
Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz od lat współpracuje z kobietami i je wspiera. Projektantka, przedsiębiorczyni i radczyni prawna w najnowszym wywiadzie opowiedziała o tym, co zaobserwowała u swoich rodaczek. Według niej panie w naszym kraju nie wierzą w swoje możliwości, a wszystko przez tzw. "polską skromność".

Joanna Przetakieiwcz o kobietach w Polsce

Joanna Przetakiewicz od kilku lat wspiera kobiety. Założyła nawet ruch Społeczny "Era Nowych Kobiet". Jak mówi zrobiła to, bo czuje się spełniona.

"Inspirujące kobiety"

Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga LegoszDzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

- Gdybym była mamą trójki małych dzieci, gdybym się dorabiała, gdybym robiła karierę, tak, jak kiedyś, że i pracowałam, i studiowałam, i miałam aplikację radcowską i trójkę dzieci, potem się moje życie prywatne jeszcze zintensyfikowało razy sto mniej więcej, to ja bym nie dała rady - wyznała Joanna Przetakiewicz.

I dodała:

- Nie wystarczyłoby mi już teraz takie życie pomiędzy biznesem, lunchem, pójściem do spa i na siłownię. Jestem pracoholiczką i też takie kobiety uwielbiam. Takie kobiety przyciągam do siebie.

Joanna Przetakiewicz o "polskiej skromności"

Zdaniem Joanny Przetakiewicz kobiety w Polsce są naznaczone historią i jest im trudniej, mimo że są jednymi z najbardziej doświadczonych, ambitnych i wykształconych w Europie.

- Kiedyś przeczytałam badania WHO mówiące o tym, że my, Polki jesteśmy na ostatnim, 42. miejscu w Europie, jeżeli chodzi o wiarę w siebie i to mną wstrząsnęło - przyznała projektantka

Według niej Polki nie są świadome wielu zalet, które posiadają. Jak można to zmienić?

- Najważniejsze jest uświadamiać. Najważniejsze jest o tym rozmawiać. To jest pewien proces - podkreśliła. jak dodała, warto zrzucić z siebie ciężar wstydu i żalu - głównie do siebie - oraz pretensji.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: natemat.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Mateusz Grochocki/DDTVN/East News

Pozostałe wiadomości