Robert Lewandowski w szczerym wywiadzie o rodzicach, żonie i córkach: "Było dużo, dużo nieprzespanych nocy"

Robert Lewandowski w Dzień Dobry TVN
Robert Lewandowski w rozmowie z Mateuszem Hładkim opowiedział o tym, jak spełnia się w roli ojca dwóch córek. Zdradził również, że nawet jemu i żonie Annie zdarza się pokłócić. Oczywiście nie obyło się bez pytania o ostatnie zmiany w reprezentacji. Jak "Lewy" skomentował odwołanie Jerzego Brzęczka?

Mimo pandemii koronawirusa 2020 rok był bardzo udany dla Roberta Lewandowskiego - zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Wiosną "Lewy" powitał na świecie drugą córkę, Laurę, latem wygrał Ligę Mistrzów razem z Bayernem Monachium, a w grudniu, jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę Piłkarza Roku FIFA. Zdjęcie, na którym leży w łóżku ze swoimi trofeami z miejsca podbiło sieć. W wywiadzie dla Dzień Dobry TVN Lewandowski zdradził, że przechowuje puchary w specjalnych pokojach - część z nich w Warszawie, a część w Monachium.

Robert Lewandowski o porażkach i dzieciństwie

Ostatnie lata są Roberta Lewandowskiego pasmem sukcesów. Piłkarz nauczył się jednak pokory i wie, że każdemu zdarzają się spadki formy.

- Z każdej porażki muszę wyciągnąć lekcję, coś pozytywnego. Ja też jestem człowiekiem, też mam słabości, słabsze dni. Dla mnie najważniejsze jest za x lat stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie, że nawet jeśli coś mi nie wyszło, to próbowałem i dałem z siebie wszystko - mówi piłkarz.

Ambicja stale napędza "Lewego" do działania, ale w młodzieńczych latach jego nieocenionym wsparciem byli rodzice. Oboje byli sportowcami i rozumieli marzenia syna. Mały Robert był tak bardzo zapalonym piłkarzem, że na prośbę jego taty ksiądz przełożył pierwszą komunię świętą. Tego samego dnia, przyszły mistrz Europy miał mecz, a dojazd na miejsce zajmował mu około półtorej godziny.

- Moi rodzice widzieli, ile radości mi to sprawia, jakim szczęśliwym dzieckiem jestem i nigdy nie robili tego z myślą, że ja zostanę profesjonalnym piłkarzem lub będę grał w najlepszych klubach. To nigdy nie było ich celem - tłumaczy wspomina Lewandowski.

Robert Lewandowski spełnia się w roli ojca

Robert Lewandowski nie ukrywa, że rodzina zawsze zajmuje u niego pierwsze miejsce. Najlepszy piłkarz świata jest szczęśliwym mężem i ojcem dwóch córek. Dopiero po pojawieniu się na świecie dziewczynek, zrozumiał dumę i zachwyty swoich kolegów, którzy już wcześniej zostali ojcami.

- Zawsze, gdy wracasz do domu i widzisz uśmiech dzieci, niezależnie od tego, czy wygrałeś mecz, czy przegrałeś, tego nie da się czasami opisać - mówi dumny.

Mimo natłoku treningów i innych obowiązków zawodowych Robert Lewandowski czynnie uczestniczy w wychowywaniu córek.

- Jeśli chodzi o Klarę, to nie była dzieckiem śpiącym. Jak już się budziła, to na cały dom. Szczególnie przy Klarze wielokrotnie pomagałem Ani, pomimo tego, że nie pokazywała tego, jak zmęczenie jest wielkie. Tutaj było dużo, dużo nieprzespanych nocy. Mogę szczerze powiedzieć - śmieje się sportowiec.

A jakim ojcem chce być Robert Lewandowski?

- Chciałbym być wzorcem dla moich córek. Taką osobą, która niezależnie od tego, na jakim etapie życia będą miały przed sobą problemy, to będą potrafiły ze mną rozmawiać, powiedzieć o nich, ewentualnie zapytać, czy miałbym dla nich jakąś radę. Chciałbym przede wszystkim, żeby zawsze miały swój rozum i swoje zdanie - planuje.

Robert Lewandowski i Anna Lewandowska - power couple polskiego show-biznesu

Lewandowscy uchodzą za wzorową parę. Robert przyznaje jednak, że nie są idealni i nawet im zdarzają się "ciche godziny".

- Pielęgnowanie związku jest bardzo ważne i dopóki rozmawiasz na każdy temat, który cię trapi, tej drugiej stronie jest łatwiej cię zrozumieć. Wtedy można znaleźć rozwiązanie. My się akurat wspieramy i uzupełniamy. Jesteśmy przeciwnościami - Ania ma milion pomysłów, wizje, jest kreatywna, a ja jestem bardziej z tych spokojnych - zdradza "Lewy".

Robert Lewandowski podkreśla, że nie lubi się kłócić, ale nie zawsze jako pierwszy wyciąga rękę na zgodę po małżeńskiej sprzeczce.

W styczniu Jerzy Brzęczek pożegnał się z posadą selekcjonera reprezentacji Polski. Jego obowiązki przejmie Paulo Sousa. Zobacz w materiale wideo, jak kapitan drużyny skomentował tę zmianę.

Tego nie wiedzieliście o Robercie Lewandowskim

''Tego nie wiedzieliście o Robercie Lewandowskim

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Reporter: Mateusz Hładki

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości