Gwiazdy

Lider kultowej grupy metalowej o coming oucie. "Nie bójcie się tego, to najlepsze uczucie na świecie"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Kiedy rockman spotyka się z królową
Kiedy rockman spotyka się z królową Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Rob Halford to charyzmatyczny lider grupy Judas Priest. Kultowy zespół jest uwielbiany przez fanów muzyki metalowej na całym świecie. Kapela ma na swoim koncie wiele sukcesów, wśród których jest m.in. sprzedaż ogromnej liczby płyt. O najpopularniejszym utworze i wielkim coming oucie z wokalistą rozmawiała Sandra Hajduk.

Rob Halford - życie zawodowe

Rob Halford znany jest przede wszystkim z występów w zespole Judas Priest, ze swojej niezwykłej operowej skali głosu, a także głośnego coming outu, którego dokonał na antenie telewizji w 1998 roku. Na swoim koncie ma także nagrodę Grammy za najlepszy wytęp metalowy. Jedną z najpopularniejszych piosenek jego grupy jest utwór "Breaking The Law". Jak się okazuje, do powstania singla muzyków zainspirowała polityka premier UK Margaret Thatcher.

W tamtych czasach Wielka Brytania zmagała się z różnymi problemami społecznymi. Judas Priest nigdy nie był politycznym zespołem, ale czuliśmy, że jakoś trzeba zabrać głos. Potępiamy przemoc i łamanie prawa, więc w naszej piosence nie chodzi dosłownie o to, a o okoliczności, które wpływały wtedy na nasze życie. Młodym ludziom wmawiano, że czekają na nich wielkie szanse i miejsca pracy, gdy tylko skończą szkołę, a rzeczywistość okazała się zupełnie inna

Zespół miał też okazję spotkać się z samą królową. Monarchini podczas wizyty muzyków wypytywała o ich twórczość oraz gatunek, w jakim tworzą. - To było wspaniałe spotkanie, dla muzyki metalowej i dla naszego zespołu w Buckingham Palace - powiedział artysta.

Rob Halford - wielki coming out 

Wokalista w 1998 r. zdobył się na coming out, wyznając, że jest homoseksualistą. Jak przyznał, była to dobra decyzja, której nie żałuje.

- Jakiś czas temu powiedziałem, że heteroseksualny facet nie mógłby wykonać mojej roboty. Mówiłem to z przymrużeniem oka. Chciałbym jednak wierzyć, że mam pewne zalety wynikające z mojej orientacji, które okazały się być przydatne w mojej roli nie tylko jako wokalisty w Judas Priest, ale także jako twórcy przesłań i tekstów. Marzę o dniu, w którym pozbędziemy się tych wszystkich szufladek. Przecież wszyscy jesteśmy ludźmi. Gdy żyjesz w świecie, w którym trzeba się ukrywać, z różnych powodów to nie jest dobre dla twojej duszy. Mam takie przesłanie do wszystkich, którzy rozważają coming out. Proszę, nie bójcie się tego, to najlepsze uczucie na świecie, a wasze życie z miejsca się polepszy. Zaczną dziać się wspaniałe rzeczy - wyjaśnił.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości