Ile zarabia Rita Ora? Majątek młodej wokalistki przyprawia o zawrót głowy

Rita Ora jest obecna na światowej scenie muzycznej od niespełna 10 lat. 30-latka szturmem wdarła się na szczyty list przebojów i zdobyła popularność w każdym zakątku Ziemi. Mimo stosunkowo krótkiej kariery, staje się właśnie jedną z najbogatszych wokalistek muzyki pop.

Kariera Rity Ory

Rita Ora jeszcze w 2009 roku występowała w londyńskich barach, gdzie prezentowała swój potencjał wokalny. Wówczas wzbudziła poszukiwaczy talentów i wkrótce rozpoczęła współpracę z takimi raperami jak Jay-Z oraz Drake.
Swój debiutancki album "Ora" wydała w 2012 roku. Szybko znalazł się on na szczycie bestsellerów w Wielkiej Brytanii oraz Szkocji i już w pierwszym tygodniu sprzedał się w 40 tys. egzemplarzy. W kolejnych latach piosenkarka wydawała wiele singli, aż w 2018 roku światło dzienne ujrzał jej drugi album "Phoenix".
W 2019 roku potwierdziła rozpoczęcie pracy nad trzecim krążkiem, jednak do tej pory nic o nim nie wiadomo. W tym czasie stała się też influencerką - na samym Instagramie obserwuje ją już 16 milionów ludzi.

Taki typowy przykład kariery od zera do milionera, czyli od marzeń dziewczyny z żadnym zapleczem, z mało znanego kraju, do osoby, która naprawdę podbija świat

- stwierdziła w Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

Zarobki Rity Ory

Teraz okazuje się, że mimo wydania zaledwie dwóch albumów Rita Ora całkiem nieźle zarabia. 30-latka niebawem będzie mogła konkurować pod względem zgromadzonego majątku z największymi światowymi gwiazdami. Jak to możliwe?

Wychodzi na to, że w dzisiejszych czasach bardziej opłaca się być influencerem i osobą, która jest wpływowa, czyli charyzmatyczna i ciągnie za sobą tłumy. A ona ma ten charakter

- mówiła nasza dziennikarka.
Zagraniczne media podają, że Rita Ora niedługo będzie posiadaczką 20 mln funtów, czyli 100 mln złotych. Zawdzięcza to głównie intratnym kontraktom reklamowym. Poza tym sędziowała w programach X Factor i The Voice, a także zagrała w kilku filmach - mówi się, że za samą rolę Mii w serii "50 twarzy Greya" zarobiła blisko 4 mln złotych.
Rita Ora zaręczona? Paparazzi wypatrzyli u niej imponujący pierścionek. Zobacz wideo:
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba
Pozostałe wiadomości