Gwiazdy

"Wyciągnij łyżeczkę, oko sobie wybijesz", czyli Rafał Maślak wspomina kultowe teksty mamy

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Rafał Maślak wspomina kultowe teksty mamy
Rafał Maślak wspomina kultowe teksty mamyRafał Maślak
wideo 2/4
Rafał MaślakRafał Maślak wspomina kultowe teksty mamy

Rafał Maślak opublikował zabawne nagranie, w którym rolę główną odgrywają kultowe teksty z dzieciństwa. "Jak się nudzisz, to się rozbierz i popilnuj ubrania" - brzmi jeden z nich. Pod postem rozbawieni internauci zaczęli wypisywać swoje wspomnienia.

Rafał Maślak opublikował nagranie z mamą

Każdy z nas pamięta choć jeden tekst z dzieciństwa notorycznie powtarzany przez mamę. Ba! Nawet jakiś czas temu powstała piosenka zainspirowana legendarnymi powiedzeniami. Natomiast z okazji zbliżającego się święta naszych rodzicielek Rafał Maślak opublikował nagranie z mamą Aliną, która poucza syna słowami:

  • "Gdzie masz kapcie? Znów tych skarpetek nie dopiorę",
  • "Zdejmij te buciory ze stołu",
  • "A jak pijesz, to wyciągnij łyżeczkę, bo oko sobie wybijesz",
  • "Zaraz będzie obiad, a nie pora śniadania",
  • "Niech tylko ojciec wróci do domu, to zobaczysz",
  • "Mamo za ile obiad? Jak się ziemniaki ugotują".

- "Jak się nudzisz, to się rozbierz i popilnuj ubrania", "wyłącz ten telewizor, burza idzie" - to tylko dwa z licznych, legendarnych tekstów mojej kochanej mamy, które słyszeliśmy, będąc dzieciakami - napisał Rafał Maślak, a w rozmowie z nami dodał, że równie często pojawiał się krótki dialog:

- Mamo, już się najadłem.

- Zostaw ziemniaki, zjedz chociaż mięso.

Kultowe teksty mam

Rafał Maślak poprosił fanów, by podzielili się powiedzeniami mam, które zapadły im w pamięć. - Wpisujcie je w komentarzach pod tym postem, bo jestem ciekawy, ile z nich słyszałem w naszym domu - podkreślił.

Zobacz wideo: W nowym domu Rafała i Kamili Maślaków

W nowym domu Rafała i Kamili Maślaków
W nowym domu Rafała i Kamili Maślaków
Dzień Dobry TVN

Internauci ochoczo przystali na tę prośbę i zaczęli dzielić się tekstami. Część z nich przekazywana jest od pokoleń. "Nie siedź na betonie, bo wilka dostaniesz", "Nie połykaj pestki, bo drzewo Ci wyrośnie w żołądku", "Jak się nudzisz, to rozbierz się i ciuchów pilnuj", "Ty nie jesteś inni...", "Jakby było obojętne, to by się majtki przez głowę wkładało", "Zostaw! To na święta!", "Traktujesz dom jak hotel" - czytamy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News/Instagram.com

Pozostałe wiadomości